Archiwum 2019
Dźwięk popiołu

20.03.2019

"Dźwięk popiołu" to współczesne interpretacje starodawnych pieśni wielkopostnych, pochodzących głównie z XVI i XVII wieku. Wokalistka Katarzyny Warno zaprosiła znakomitych muzyków jazzowych: Bogdana Hołownię (fortepian), Roberta Murakowskiego (trąbka, flugelhorn) i Michała Jarosa(kontrabas). Całość tworzą ascetyczne, oryginalne, współczesne aranżacje wielkopostnych pieśni sakralnych. Co roku przez 40 dni Wielkiego Postu, to spotkanie muzyczne ożywa, przybierając nowe formy dzięki wyjątkowym gościom, zapraszanym do kolejnych edycji projektu, a także nieustannie poszerzanemu repertuarowi. Program w ciągu ostatniej dekady grany był i transmitowany wielokrotnie na żywo m.in. w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, w warszawskim Teatrze Ateneum, oraz w kościołach i sanktuariach w całej Polsce.

Niespieszne, wyważone dźwięki, umiejętnie rozłożone w ciszy, ocierające się o tajemnicę Wiary, Nadziei i Miłości - dla tych, którzy mają w sobie miejsce na coś więcej niż muzyka... Zapraszamy!

Kościół Świętego Józefa, Chełmno, ul. Dworcowa 38
Termin: Sobota 6 kwietnia, godzina 19:00
Wstęp wolny
www.katarzynawarno.art.pl

Bogdan Hołownia, fortepian

Zyskał miano "wybitnego poety pianistyki jazzowej". Ukończył z wyróżnieniem prestiżową Berklee College of Music w Bostonie. Współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Ewą Bem, Anną Marią Jopek, Agą Zaryan, Magdą Umer, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Uhonorowany nagrodą FRYDERYKA, za solowy album “Don’t Ask Why”. Jest również cenionym znawcą muzyki Jerzego Wasowskiego, a także innych wielkich polskich kompozytorów takich jak Szpilman, Abratowski, Wars.

Michał Jaros, kontrabas

Powiedzieć kontrabasista to za mało. Michał należy do ścisłej czołówki polskich kontrabasistów, a przy tym jest skromny, solidny, świetnie osadzony w czasie, a do tego podlany nietuzinkowym poczuciem humoru. Koncertował z czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, takimi jak: Ishmael Wadada Leo Smith, Ronnie Cuber, Judy Bady, David Linx, Patricia Barber, Dorużka, Jerome Sabbagh, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Piotr Baron, Grażyna Auguścik, Aga Zaryan, Grzegorz Karnas, Bernard Maseli, Michał Tokaj, Marek Dyjak. Do ostatnich nagrań płytowych należą: "Radek Nowicki Quartet Live", "Number One" (Shockolad), "I Remember" (Michał Wróblewski Trio), "Karnas" (Grzegorz Karnas), "Kolędy i Sczedrivki" (Babooshki), "Starsi Panowie" (Maciej Maleńczuk, Paweł Kukiz, Kayah, Ewelina Flinta, Renata Przemyk).

Robert Murakowski, trąbka

Absolutny diament wśród trębaczy - mistrz poruszających dźwięków o niepowtarzalnej, przejmującej barwie. Brał udział w nagraniach ponad 80 płyt, oraz niezliczonej ilości ścieżek dźwiękowych do polskich filmów. Współpracował m.in. z Rayem Charlesem, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Wegehauptem, Andrzejem Dąbrowskim, Krzysztofem Herdzinem, Włodkiem Pawlikiem, Wojciechem Karolakiem a także big bandem Marie Schneider.
Międzynarodowy Dzień Teatru

18.03.2019
Jarmark Wielkanocny

16.03.2019
Tesco "DECYDUJESZ, POMAGAMY"

03.03.2019
Chełmno Komiksem Malowane 2019

06.03.2019

I miejsce
Katarzyna Mairer
z Jaworzna
Miłosny sekret

II miejsce
Leszek Narloch
z Starogardu Gdańskiego
Zakochany Złodziej


III miejsce
Kaja Jóźwińska
z Bydgoszczy
Sygnał z Ziemii

Wyróżnienie
Klaudia Jaskólska
z Inowrocławia
Chełmno, miasto zakochanych

Wyróżnienie
Marta Krysiak
z Warszawy
Niebezpieczne zwiazki

Wyróżnienie
Roksana Barańska
z Podwieska Chełmno
Chełmiński rzeźnik

Wyróżnienie
Dorota Domańska
z Katowic
Zofia Skórka
z Sosnowca
Tajemnica Miłosnego Sekretarza
Święto Kobiet

03.03.2019
Rozliczenie WOŚP

28.02.2019

Dziś dotarło oficjalne rozliczenie Sztabu WOŚP w Chełmnie. Po raz kolejny pobiliśmy rekord! Oficjalnie potwierdzona kwota to 80 286,82 zł oraz 22,5 l. krwi. Wszystko dzięki Waszej hojności. Przy pracach organizacyjnych i merytorycznych 27 Finału WOŚP uczestniczyła niezliczona ilość Wolontariuszy, 56 z nich kwestowało 13 stycznia w Chełmnie i okolicznych miejscowościach, oprócz tego w wielu miejscach znajdowały się puszki stacjonarne, przekazaliście na licytację wiele rzeczy, które uczyniły naszą zbiórkę niezwykle szczególną. Wspólnie uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach. Otworzyliśmy ten dzień występami i licytacjami na rynku, uczestniczyliśmy w koncertach w Kinoteatrze Rondo i zamknęliśmy to wydarzenie “światełkiem do nieba” na osadzie rycerskiej oraz koncertem w Kręgielni Grawitacja.

Z dniem dzisiejszym Sztab #5030 w Chełmnie zostaje rozwiązany aby ponownie wrócić z planami na przyszły rok.
Recital "Piosenki z dobrym tekstem"

28.02.2019

Katarzyna Żak
Recital "Piosenki z dobrym tekstem"

Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23
Termin: 25 kwietnia, godzina 19:00
Bilety do nabycia w kinoteatrze RONDO lub przez internet od dnia 1 marca.

Ceny biletów
30 złotych – rzędy: I - XVI
25 złotych – rzędy XVII - XVIII

Informacje o biletach: 570 202 738; kasa.rondo@chdk.pl

Wyjątkowy, ponad godzinny recital, w którym usłyszymy piosenki z płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć”, a także utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej (m.in. „Okularnicy”, „Szpetni czterdziestoletni”), Jana Jakuba Należytego (np.”Czas młodości”), Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej. Recital przeplatany jest opowieściami i anegdotami. Całość jest pełna pozytywnej energii ale również zmusza widza do refleksji a różnorodny repertuar jest doskonale odbierany przez publiczność
Spektakl pt. Spróbujmy jeszcze raz

27.02.2019

Elżbieta Zającówna
Marek Siudym
oraz Jan Kobuszewski jako Dr Oliovski (głos)

Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23
Termin: 22 marca, godzina 19:00
Bilety do nabycia w kinoteatrze RONDO lub przez internet od dnia 1 marca.

Ceny biletów
70 złotych – rzędy: I - XVI
60 złotych – rzędy XVII - XVIII

Informacje o biletach: 570 202 738; kasa.rondo@chdk.pl

Spróbujmy jeszcze raz to przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku. Tekst Murraya F. Schisgalla to światowy hit komediowy, napisany przez autora niezapominanego filmu Tootsie (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej). Spektakl obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, poruszając jednocześnie ważne i trudne damsko-męskie tematy.

W części pierwszej On - niespełniony aktor, którego kariera sprowadza się obecnie do reklamowania karmy dla kotów i Ona - rozczarowana i zmęczona życiem policjantka spotykają się w dość nieprzyjemnej sytuacji. Okazuje się jednak, że twardej policjantce i wrażliwemu artyście może być do siebie bliżej, niż się wydaje. Trzeba tylko pokonać strach i spróbować jeszcze raz… W drugiej części On - znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony i Ona - niespełniona i niedopieszczona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia i namiętności nowoczesnymi metodami terapii pewnego kontrowersyjnego seksuologa.

Reżyseria – Marcin Sławiński
Scenografia – Wojciech Stefaniak
Kostiumy – Joanna Snopek
Muzyka – Mamadou Diouf i Sama Yoon
Producent – Joanna Cywińska
Twórcze spotkania wieczorową porą

25.02.2019
Rozkładówka na marzec

25.02.2019
„Kultura lokalnie - Chełmnianie i ich pasje”

20.02.2019

„Kultura lokalnie - Chełmnianie i ich pasje”
Recital instrumentalny - Woytek Mrozek
MUZYKA I PASJE
- wirtuoz klarnetu, dyrygent, kompozytor, manager -

Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23
Termin: 1 kwietnia, godzina 19:00
Bilety do nabycia w kinoteatrze RONDO lub przez internet od dnia 1 marca.

Ceny biletów
10 zł

Informacje o biletach: 570 202 738; kasa.rondo@chdk.pl

Woytek Mrozek - instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent.

Należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów.

Wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Hochschule fur Musik w Monachium (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem). Artysta jest zdobywcą dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD - Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec, które przyznano mu dwukrotnie oraz YAMAHA Music Foundation of Europe. Jest także laureatem wielu prestiżowych konkursów, m. in, III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach oraz I Nagrody w Międzyuczelnianym Konkursie Klarnetowym w Monachium. Otrzymał także nagrodę specjalną Rektora Akademii Poznańskiej za najlepsze wykonanie utworu polskiego, oraz nagrodę specjalną dziennikarzy i krytyków Województwa Kujawsko-Pomorskiego Złota Trąbka Eustachiusza". W latach 1992-1998 związany był z organizacją Yehudi Menuhin Liye Music Now (LMN)

„...Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia - polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom" (rekomendacja Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997)

„...należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." (artykuł w Suddeutsche Zeitung)

Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Wojciech Mrozek koncertuje na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa i Ameryka Północna). Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi, a także z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Amadeus Chamber Orchestra, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, International Orchestra of European Union, oraz z kwartetami: Camerata, Henschel, Rodin. Współpracuje także z artystami takimi jak: Krzesimir Dębski, Konstanty Andrzej Kulka, Michał Nesterowicz, Nigel Kennedy, Wolfgang Meyer, Bill Prince, Eddie Daniels, Charles Naidich, Andrzej Ratusiński, lngolf Turban, Konstanty Vileński, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Ewa Bem. W latach 2002 - 2006 pełnił funkcję głównego dyrygenta Chamber Philharmonic Orchestra Leopolis. Jego dyrygencki debiut miał miejsce w Paryżu. Wkrótce po nim pojawiły się liczne propozycje koncertowe oraz oferta nagrania dla paryskiej firmy fonograficznej EROL płyty CD „Dworzak i Czajkowski - Serenady na orkiestrę smyczkową". Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Sandomierzu", gdzie w roku 2007 za skomponowanie Missa Solemnis Sandomiriensis „Beati Mundo Corde" otrzymał zaszczytny tytuł „Honorowego Obywatela i Mecenasa Kultury Ziemi Sandomierskiej". Od 2013 roku pełni również funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Ełckie Krople Dźwięków.

Od 2010 roku na stanowisku adiunkta prowadzi klasę klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku.

Wojciech Mrozek ma w swoim dorobku nagranie 28 płyt CD i 9 płyt DVD. Wśród jego kompozycji na szczególną uwagę zasługują: Missa Solemnis Sandomiriensis, Kantata Culmiensis, Gaude Mater Polonia, Totus Tuus, Koncert na klarnet nr 1, Humoresque na 3 klarnety i orkiestrę oraz cykle kilkudziesięciu Tańców na klarnet solo i orkiestrę symfoniczną, kameralną lub smyczkową.
Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

19.02.2019

Miło nam poinformować, że Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży nad Jeziorem Starogrodzkim bierze w tym roku udział w akcji "POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY".

Rezerwując nocleg w dniach od 15 do 17 marca zapłacą Państwo za niego tylko połowę ceny! Jest to świetna okazja aby spędzić niesamowity weekend w mieście zakochanych!

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji oraz rezerwacje pod numerem telefonu 56 679 02 30 lub mailowo ecwm@chdk.pl.

Więcej informacji o akcji "POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY", można znaleźć pod adresem www.polskazobaczwiecej.pl.
Wieczór na obcasach

19.02.2019
18. Walentynki Chełmińskie - zapowiedź

02.02.2019

Jedyne takie wydarzenie w środku zimy!

Tegoroczne Walentynki Chełmińskie zaplanowane są na 14-16 lutego, ich główny punkt to tradycyjnie koncert gwiazdy, którą w tym roku będzie MARGARET. Święto Zakochanych rozpoczniemy 14 lutego na rynku, w sercu Chełmna – Miasta Zakochanych, w otoczce JARMARKU ŚW. WALENTEGO, zbiórki krwi „KROPLA MIŁOŚCI - KOCHAM, POMAGAM, RATUJĘ”, happeningu „ZBUDUJEMY SERCE”, FESTIWALU PIOSENKI MIŁOSNEJ. Na scenie walentynkowej wystąpią również DAWID OKOŃSKI oraz zespół MYASTA. Nieodzowną częścią tego wydarzenia są uroczystości odpustowe w kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP gdzie znajdują się relikwie Św. Walentego oraz konkurs kulinarny „ALCHEMIA I AMORY W KUCHNI”. Kolejnego dnia propozycją na wieczór będzie koncert muzyki filmowej oraz nocny maraton filmowy. 16 lutego otworzymy wystawę pokonkursową „CHEŁMNO KOMIKSEM MALOWANE” IM. TOMASZA MARCINIAKA, a całe wydarzenie zakończymy koncertem „WAŻNE PIOSENKI” zespołu RAZ, DWA, TRZY.

Mamy nadzieję, że nie zabraknie Was w najgorętszym mieście Chełmnie – Mieście Zakochanych!
Bal Karnawałowy w ECWM

31.01.2019
Plan wykładów UTW

29.01.2019
Gwiazdorskie Walentynki

26.01.2019

Gwiazdorskie Walentynki
Najpiękniejsze arie, pieśni i duety miłosne
muzyki filmowej, musicalowej i operetkowej.

Dzień św. Walentego często znajduje oddźwięk w dedykowanych mu programach koncertowych. Rygoryści tradycji narzekają, iż to zapożyczenie z Ameryki. Jednak kultura amerykańska oddziałuje na nas przecież od dawna, choćby poprzez sztukę filmową, której emblematem jest Hollywood i jego świetne działające od ponad stulecia studia. Muzyka tworzona do filmów przez znakomitych kompozytorów nierzadko autonomicznie wkracza w obieg koncertowy i fonograficzny, także do najpoważniejszych sal koncertowych. Filmy zapożyczają też dla swoich potrzeb wiele popularnych motywów muzyki klasycznej – one też dopełnią atrakcyjny i różnorodny repertuar. Program koncertu walentynkowego stwarza więc wymarzoną okazję, by zakochane pary, z których tylko jedna osoba jest wytrwanym melomanem zaprosiła tę drugą na piękny koncert – może po raz pierwszy i – po tak miłym doświadczeniu – z pewnością nie ostatni!

W programie usłyszymy najpiękniejsze miłosne duety , pieśni i arie operetkowe, muzyki filmowej oraz musicalowej. Koncert bisów w pigułce.

W programie między innymi:

 • Nacio Herb Brown – “Singing in the rain” z mus. “Singin in the rain”
 • Jerry Bock – „Gdybym był bogaty” z mus. „Skrzypek na dachu”
 • Mitch Leigh – „Śnić sen” z mus. Człowiek z La Manchy
 • Imre Kalman - "W rytm walczyka" z operetki "Księżniczka czardasza"
 • Franz Lehar - "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka"
 • Franz Lehar – duet „Nikt nie kocha tak jak ty” z operetki „Paganini”
 • Imre Kalman - "Świat mieni się setkami barw" z operetki "Hrabina Marica"
 • Paul Abraham - "Pardon Madame" z operetki "Wiktoria i jej huzar"
 • Weber Andrew Lloyd mus. Upiór w operze duet All I ask of you
 • Francesco Sartori - "Time to say goodbye"
 • Andrew Lloyd Webber - "Amigos para siempre"
 • Carlo Fernandez - "Cielito Lindo"
 • Consuelo Velasquez - "Besame mucho"
 • R. Stolz „Brunetki, blondynki”
 • B. Kaper “Ninon, ach uśmiechnij się” (z filmu „Zdobyć Cię muszę”)
 • B. Kaper „Signorina”
 • E. di Capua „O sole mio”

Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23
Termin: 15 lutego, godzina 18:00
Bilety do nabycia w kinoteatrze RONDO lub przez internet od dnia 26 stycznia.

Ceny biletów
25 zł

Informacje o biletach: 570 202 738; kasa.rondo@chdk.pl
Koncert męskiego kwartetu wokalnego ACCORD

26.01.2019

Zapraszamy serdecznie wszystkich melomanów
i miłośników wokalistyki w klimatyczną podróż
Z MĘSKIM KWARTETEM WOKALNYM ACCORD
laureatem programu Must Be The Music.

Grupa ACCORD a capella zachwyca!

Grupa Accord z Ukrainy składa się z czwórki śpiewaków i jest na najlepszej drodze, aby podbić świat. To co sprawia, że grupa jest wyjątkowa, to to, że wszystkie ich piosenki są wykonywane w całości a cappella. Grupa Accord jest finalistą programu TVP Must be the Music.

Grupa powstała w 1998 roku – stworzyli ją absolwenci Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu, którzy w swoim życiu łączą edukację z twórczością muzyczną. W okresie swojej działalności zespół zdobył przychylność i uznanie ukraińskiej i europejskiej publiczności. W roku 2004 uzyskał stał się solistycznym zespołem wokalnym Tarnopolskiej Filharmonii Obwodowej. Kwartet wokalny “Akord” śpiewa w stylu “A Cappella”. Repertuar grupy liczy około 200 dzieł, na który składają się ukraińskie pieśni ludowe, pieśni narodów świata, dzieła muzyki klasycznej a także muzyka duchowna.

Artyści Grupy ACCORD

 • Włodzimierz Futorski – tenor I
 • Włodzimierz Gapij – tenor II
 • Jarosław Jakymczuk – baryton
 • Andrij Zatoński – bas

Kierownikiem artystycznym zespołu jest zasłużony artysta Ukrainy, docent Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu – Jewgen Guńko, wymagający interpretator i aranżer miniatury wokalnej.

PROGRAM KONCERU:

 • 1. Oj, czyj to koń stoi - Pieśń tradycyjna
 • 2. Ponury - J. Barnicz (tango)
 • 3. Ej,przelecial ptaszek - Tekst ludowy/muzyka Sygietyński
 • 4. Polonez - M. K. Ogiński
 • 5. Nieudane Zaloty - Wiązanka tradycyjnych pieśni ukraińskich
 • 6. Na kieleckim polu - W. Lachman
 • 7. Oj Mariczko - Pieśń tradycyjna aranż I. Żuk
 • 8. Kolomyjka - A. Gnatyshina
 • 9. Umarł Maciek umarł - Polska pieśń ludowa
 • 10. Kosił Jaś koniczynę - Białoruska piosenka ludowa

PRZERWA

 • 11. El condor pasa - D. A. Robles
 • 12. Taniec małych łabędzi - P. Czajkowski / parafraza
 • 13. Heaven is a Wonderful place - Spirituals / K. Koperski
 • 14. How deep is your love - B Gees
 • 15. Les champs elysees - Pierre Delanoëм/ Michael
 • 16. Besame Mucho - C. Velazques
 • 17. Turna di Sorrento
 • 18. Щедрик - Arr. L. Leontovich
 • 19. O Sole mio - E. Capua

Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23
Termin: 9 marca, godzina 19:00
Bilety do nabycia w kinoteatrze RONDO lub przez internet od dnia 24 stycznia.

Ceny biletów:
35 złotych - rzędy I - XVI
30 złotych - rzędy XVII - XVIII

Informacje o biletach: 570 202 738; kasa.rondo@chdk.pl

Filmy promocyjne

Rozkładówka na luty

26.01.2019
Film dokumentalny "Króliki z Ravensbrück"

19.01.2019

Dokument w reżyserii Sebastiana Batkowskiego przedstawia historię młodych Polek poddanych eksperymentom pseudomedycznym w kobiecym obozie Ravensbruck. Autorzy dotarli do żyjących jeszcze świadków tych wydarzeń a także do wielu źródeł archiwalnych. Produkcja ukazuje losy więźniarek oraz niemieckich oprawców.
Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23
Terminy:
26 stycznia, godzina 20:00
27 stycznia, godzina 20:30
Wstęp wolny. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kinoteatrze RONDO
Walentynkowa zbiórka krwi

16.01.2019

IV AKCJA ZBIÓRKI KRWI
DLA CENTRUM ONKOLOGII
im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy
"KROPLA MIŁOŚCI - KOCHAM, POMAGAM, RATUJĘ"
14 luty 2019 roku od godz. 12.30 Rynek Chełmno

Zapraszamy mieszkańców Chełmna, gości i turystów do włączenia się w akcję zbiórki krwi z przeznaczeniem dla pacjentów Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Liczymy na poparcie tej szlachetnej idei i pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową. Już 14 lutego (czwartek) od godziny 12.30 na rynku w Chełmnie stanie specjalny ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy - Oddział w Grudziądzu. Każdy honorowy dawca otrzyma upominek, a dla 15 osób będą wylosowane nagrody, m.in. album "Chełmno malowane". Nagrodą główna będzie romantyczna kolacja dla dwojga w pensjonacie Stary Spichrz. Losowanie nagród ok. godziny 18.00 – scena.

Przyjdź i pomóż ratować życie!!!

Informacje szczegółowe: Janusz Napora - Chełmiński Dom Kultury, 56 6864808, e-mail: dyrektor@chdk.pl
Awans '19

16.01.2019

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu powiatu chełmińskiego
do udziału w elimanacjach
25 KUJAWSKO-POMORSKIEGO
FESTIWALU PIOSENKI „AWANS’19”

Festiwal skierowany jest do młodych artystów solistów, duetów i zespołów wokalnych (festiwal nie dotyczy chórów). Uczestnicy zaprezentują się w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat oraz 14-16 lat.

Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych, promocja dziecięcej twórczości muzycznej, wyłonienie utalentowanych wykonawców przez stworzenie możliwości wszechstronnego prezentowania ich uzdolnień, pomoc w podnoszeniu umiejętności artystycznych.

Jury szczególną uwagę zwróci na warunki głosowe, muzykalność, dobór repertuaru, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Koszty związane z przygotowaniem do prezentacji, przyjazdem i pobytem oraz ubezpieczeniem pokrywają uczestnicy lub sponsorujące instytucje. Opłata akredytacyjna dotyczy koncertu finałowego.

Festiwal odbędzie się 30 marca 2019 roku godz. 10.00 w Kinoteatrze RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23.

Informacje szczegółowe, regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj.

Zgłoszenia przygotowane według wzoru należy kierować na adres organizatora eliminacji: Chełmiński Dom Kultury, ul. Dworcowa 40a, 86-200 Chełmno do dnia 15 marca 2019 roku. Prosimy o załączenie zgody na przetwarzanie danych osobowych – jej brak uniemożliwia udział w festiwalu.

Informacje szczegółowe: Janusz Napora, Chełmiński Dom Kultury – 566864808, e-mail: dyrektor@chdk.pl
64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

14.01.2019
Jarmark Świętego Walentego

14.01.2019

Poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia oraz regulamin Jarmarku Świętego Walentego, który po raz kolejny realizowany będzie w ramach Walentynek Chełmińskich.

Do udziału w Jarmarku w szczególności zapraszamy twórców, rękodzielników, wystawców, którzy swoim asortymentem wpisują się w tematykę walentynkową i tym samym staną się tego dnia jedną z atrakcji dla mieszkańców oraz turystów.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmnie!

08.01.2019
Rozkładówka na styczeń cz. 2

05.01.2019
Ferie zimowe 2019

02.01.2019
Wykonanie: A. Nowak