Archiwum 2013
Przez żoładek do serca - kiermasz walentynkowy

16.12.2013

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnym kiermaszu walentynkowym PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA - KIERMASZ WALENTYNKOWY. W trakcie kiermaszu odbędą się pokazy i degustacje promujące ideę warsztatów kulinarnych „Alchemia i Amory w Kuchni”, które odbędą się w Hotelu „Centralnym”. W ramach kiermaszu zaprezentują się również uczestnicy konkursu gastronomicznego organizowanego 15 lutego przez Zespół Szkół Kształcenia Praktycznego w Grubnie przy współudziale Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły. W czasie prezentacji wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze" z Chełmińskiego Domu Kultury. Opłata za stoisko wynosi 30 zł.

Zdjęcia z zeszłorocznego kiermaszu

Jarmark Świąteczny

16.12.2013

15 grudnia w Chełmnie odbył się drugi Jarmark Świąteczny poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, którego uroczystego otwarcia dokonał Mariusz Kędzierski - burmistrz Chełmna. Głównym elementem jarmarku były oczywiście stoiska, na których można było kupić za bardzo przystępną cenę różne produkty świąteczne, w tym ozdoby, miody, nalewki, pieczywo, produkty mięsne. Na stoiskach, ku uciesze organizatorów, królowały wyroby rękodzielnicze.
Czytaj dalej...
Święta Bożego Narodzenia w Klubie Seniora

15.12.2013

Klub Seniora “Zgoda” wprowadza nas w atmosferę Świat Bożego Narodzenia.

W Chełmińskim Domu Kultury można podziwiać przepiękną choinkę przystrojoną przez członków Klubu Seniora ZGODA. Wszystkie dekoracje zostały wykonane ręcznie, często są to prace nagrodzone w wewnętrznym konkursie zorganizowanym przez Klub dla swoich członków. W przyszłym roku, zgodnie z deklaracją p. Marii Jaworskiej – szefowej Klubu, będzie to konkurs otwarty. Już pierwsze wrażenie po wejściu do domu kultury to odczucie wspaniałej, świątecznej atmosfery. Warto to zobaczyć i poczuć.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć

Uroczyste powitanie Nowego Roku w Chełmnie

07.12.2013

1 stycznia 2014 roku Burmistrz Miasta Chełmna zaprasza Państwa do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej na wyjątkowe wydarzenie artystyczne pt. "Noworoczna Gala Operetki: Przetańczyć całą noc" w wykonaniu zespołu Artes Ensemble. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.
Czytaj dalej...
Mikołajkowe podziękowania

14.12.2013

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do nas i pomogli nam stworzyć miłą, rodzinną atmosferę podczas świętowania MIKOŁAJEK 6 grudnia na rynku w Chełmnie.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy ten dzień uświetnili swoim wyjątkowym, świątecznym występem i pomocą w organizacji imprezy a których wymieniliśmy na symbolicznej grafice zamieszczonej obok wpisu (po kliknięciu na miniaturę zostanie ona powiększona).
Taneczne zabawy andrzejkowe

13.12.2013

W dniach 25 i 29 listopada po raz pierwszy odbyła się zabawa andrzejkowa dla małych tancerzy z Zespołu Tańca Współczesnego z ChDK. W poniedziałek bawiły się Maluszki w piątek Promyki. Nie tylko dzieci były przebrane, pani Ewa wcieliła się w postać cyganki - wróżki. Były wróżby andrzejkowe, każde dziecko dowiedziało się kim będzie w przyszłości i jaki los je czeka. Nie zabrakło oczywiście wspólnych tańców i słodkości. Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.
Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa

10.12.2013

Szanowni Państwo

14 lutego Chełmno będzie obchodziło uroczyście kolejne Chełmińskie Walentynki. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa do współuczestnictwa w tej imprezie, która stała się wspaniałą wizytówką naszych miast. Możecie stać się osobami, które współtworzą tę imprezę poprzez przygotowanie w swoich sklepach, instytucjach witryny walentynkowej. Przygotowanie takich witryn pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w Chełmnie i Świeciu.
Czytaj dalej...
Zabawa mikołajkowa na rynku

09.12.2013

Mikołajki na Rynku to już tradycja, która co roku przybiera inny wymiar.

6 grudnia wspólnie z zebranymi dziećmi oraz ich rodzicami, dziadkami i innymi członkami rodzin, trzymając się za ręce uruchomiliśmy łańcuch przyjaźni i ciepła. To dzięki nam i wspólnej zabawie zapaliły się światełka na świątecznej choince. Elfy Mikołaja - dzieci i młodzież z koła teatralnego ChDK, w czerwonych czapeczkach częstowały wszystkich łakociami, jak rozkazał sam Święty Mikołaj.
Czytaj dalej...
Bardzo aktywny listopad "Nowalijek"

04.12.2013

Wokalne podróże zespół rozpoczął 9 listopada na IV Festiwalu Piosenki "Wspomnień Czar" w Świedziebni, 23 listopada nasze Seniorki odwiedziły Świecie nad Osą, gdzie uczestniczyły w II Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Panie zaprezentowały przed publicznością m.in. takie utwory jak „Dilajla”, „Grecki czar” czy „Bo miłość jest piękna”. Wielkim wyróżnieniem dla zespołu jest zaproszenie na przyszłoroczny Przegląd Pieśni Religijnej do Brzozia. Jesienne tournée "Nowalijki" z Chełmińskiego Domu Kultury zakończyły udziałem w Festiwalu „Brodnickie Katarzynki” 25 listopada 2013 r.
Czytaj dalej...
Akcja charytatywna „Warto pomagać”

04.12.2013

5 grudnia 2013 r. Niepubliczne Przedszkole „BRZDĄC” organizuje akcję charytatywną na rzecz chorej na mukowiscydozę Roksany Witkowskiej z Chełmna. Przedsięwzięcie odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie o godzinie 16.00. W ramach akcji sprzedawane będą cegiełki wstępu – na spektakl słowno-muzycznym pt. „Mały Książę Odnaleziony” w wykonaniu Grupy Teatralnej „PAJĄCZKI”, ponadto zorganizowany zostanie również kiermasz ozdób świątecznych - wszystkie pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane rodzicom Roksany.
Spotkanie Chełmińskiego Sztabu WOŚP

03.12.2013

Zapraszamy do udziału w spotkaniu organizacyjnym Sztabu XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie, które odbędzie się 11 grudnia 2013 r. (środa) o godz. 17.00 w Chełmińskim Domu Kultury (sala nr 12). W szczególności, zwracamy się do wolontariuszy chcących pomóc w organizacji planowanych przedsięwzięć, a także do osób z nowymi pomysłami na działania w ramach WOŚP.

Tegoroczny Finał odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2014 r., celem zbiórki publicznej jest zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Świąteczne warsztaty DECOUPAGE

30.11.2013

Chełmiński Dom Kultury zaprasza na świąteczne warsztaty decoupage w dniu 12 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 w sali nr 7, prowadzone przez panią Annę Pawlak. Na zajęciach wykonywane będą bombki na metalowym wieszaku, zdobione techniką serwetkową z użyciem pasty strukturalnej oraz brokatu. Koszt udziału w warsztatach to 35 zł.

Zapisy w sekretariacie ChDK, tel. 56 686 48 08, e-mail: sekretariat@chdk.pl.
Jarmark Świętego Walentego

28.11.2013

Zapraszamy wystawców do udziału w kolejnym Jarmarku Świętego Walentego, który odbędzie się 14 lutego 2014 r. w godzinach od 08.00 do 20.00 na rynku w Chełmnie. Termin zgłoszeń upływa 24 stycznia 2014 roku. Szczegółowe informacje w załącznikach:
Mikołajki 2013

28.11.2013

Zapraszamy do rodzinnego świętowania MIKOŁAJEK w Chełmnie. Czekamy na Was wszystkich bardzo serdecznie na rynku miejskim od godziny 16:00. Bądźcie naszymi Gośćmi - Wy - Dzieci i Rodzice. Razem z nami powitajcie Świętego Mikołaja. Wysłuchajcie zimowych piosenek i bawcie się.
Czytaj dalej...
Zmiany w ChDK

24.11.2013

W obiekcie Chełmińskiego Domu Kultury prowadzone są na bieżąco prace remontowe mające na celu odmienienie wnętrza obiektu.
Czytaj dalej...
Aktywny Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze"

22.11.2013

7 grudnia 2013 r. odbędzie się Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych na hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2. Organizatorzy postanowili zaprosić na tegoroczną imprezę Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmińskiego Domu Kultury w celu dostarczenia dodatkowych atrakcji uczestnikom przedsięwzięcia.

Członkowie zespołu z wielką przyjemnością przyjęli zaproszenie, gdyż tego typu koncerty z jednej strony dostarczają ogromnej satysfakcji artystom, z drugiej zaś uśmiechu na ustach dzieci, przed którymi będą mieli przyjemność wystąpić.

Organizatorami imprezy są: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy i Klub „Olimpijczyk” z Chełmna.
Teatr dzieciom, zaproszenie

18.11.2013

29 listopada 2013 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie odbędzie się koncert piosenki aktorskiej „Na scenę światła, czas zacząć show!”. Koncert stanowi podsumowanie II etapu projektu „Teatr dzieciom”. Tym razem na scenie swoje talenty aktorskie i wokalne zaprezentują uczniowie szkół gimnazjalnych. Serdecznie zapraszamy!
Jarmark Świąteczny

15.11.2013

Zapraszamy do udziału w Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się 15 grudnia 2013 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 na stoiskach na płycie rynku w Chełmnie. Sprzedawane i wystawiane produkty powinny nawiązywać do tematyki świątecznej - Bożonarodzeniowej tj. ozdoby świąteczne, choinkowe, rękodzieło, regionalne produkty spożywcze i mała gastronomia.

Wystawcy mogą zgłaszać się do 12 grudnia 2013 roku.

Działania w ramach projektu "Teatr Dzieciom"

06.11.2013

Kolejni uczestnicy projektu Teatr dzieciom 30 października odwiedzili Teatr Polski w Bydgoszczy. Chełmińscy gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć muzyczny spektakl Brzechwa 2. Szelmostwa Lisa Witalisa w wykonaniu zawodowych aktorów i tancerzy. Wizyta w teatrze umożliwiła krytyczne spojrzenie na sztukę teatralną, zapoznanie się z grą aktorską oraz różnymi formami teatralnymi od strony teatru zawodowego przed własnym debiutem teatralnym. Po spektaklu na młodzież czekał tradycyjny, miły poczęstunek.
Czytaj dalej...

Kolejny walentynkowy konkurs

30.10.2013

Zapraszamy do udziału w kolejnym walentynkowym konkursie "Chełmno komiksem malowane". Jego przedmiotem jest wykonanie komiksu nawiązującego do Chełmna jako Miasta Zakochanych. Temat prac może odwoływać się do historii, legend, zabytków może również dotyczyć wydarzenia z życia autora lub zasłyszanego opowiadania. Fabuła musi być ściśle związana z Chełmnem. Konkurs kierujemy do wszystkich kochających Chełmno. Czytaj dalej...

Agrafka w Wejherowie

29.10.2013

Agrafkowy weekend w Wejherowie choć nie skończył się sukcesem, przysporzył grupie teatralnej wielu nowych doświadczeń oraz inspiracji. Czytaj dalej...Festiwal Piosenki Miłosnej

25.10.2013

Już niedługo będziemy wspólnie bawić się podczas XIII OBCHODÓW DNIA ŚW. WALENTEGO. Nasze miasto z relikwiami tradycyjnie gościć będzie zespoły muzyczne z gwiazdą wieczoru – grupą LEMON, rozstrzygniemy też ogłoszone wcześniej konkursy tematyczne m.in. „Najpiękniejsza Witryna Walentynowa” czy „Chełmno komiksem malowane". Czytaj dalej...Nowa grupa teatralna w domu kultury

25.10.2013

W poniedziałek /21.10.2013/ odbyło się spotkanie nowej grupy teatralnej. Tym razem instruktorka Iga Jambor-Skupniewicz poprowadzi zajęcia wśród osób dorosłych. Pierwsi zainteresowani wykazali się wielkim zapałem i gotowością do przeżywania teatralnych przygód.

Spotkania Agrafek - Seniorów odbywać się będą w każdy poniedziałek o godzinie 10:00 w sali nr 7.

Zapraszamy wszystkich chętnych!
Spotkanie z samorządami szkół w ChDK

25.10.2013

We wtorek 22 października w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyło się kolejne spotkanie opiekunów i przedstawicieli samorządów uczniowskich szkół gimnazjalnych i średnich z dyrekcją oraz instruktorami zespołów i kół zainteresowań ChDK. Czytaj dalej...
Mikołajki, informacja dla wszystkich dorosłych

25.10.2013
X Chełmińskie Spotkania Klubów Seniorów

21.10.2013

X Chełmińskie Spotkania Klubów Seniorów „Złoty, jesienny liść” za nami. W niedzielę /13 października 2013 r./ w Kinoteatrze Rondo, odbyły się kolejne, jubileuszowe przesłuchania wokalnych talentów w kategorii seniorów. Czytaj dalej...Akcja "Przybij piątkę Roksanie" wciąż trwa!

21.10.2013

Rodzice Roksany chorej na mukowiscydozę potrzebują 15 tys. na zakup specjalistycznej kamizelki, która umożliwi dziewczynce normalne funkcjonowanie i opóźni proces rozwoju choroby. Czytaj dalej...
Warsztaty decoupage

12.11.2013

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty decupage, które odbędą się
21 listopada o godz. 16.00, w sali nr 7 Chełmińskiego Domu Kultury. Warsztaty poprowadzi pani Anna Pawlak. Poniżej zdjęcia prac wykonanych na poprzednich zajęciach.

Warsztaty decoupage

25.10.2013

30 października o godz. 16.00 w Chełmińskim Domu Kultury odbędą się warsztaty decupage dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmnie. Będą to pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów rękodzielniczych planowanych w roku akademickim 2013/2014. Na pierwszych zajęciach uczestnicy stworzą deseczkę z notesem na zapiski metodą techniki serwetkowej z postarzaniem za pomocą przecierki. Warsztaty poprowadzi pani Anna Pawlak, o której pasji rękodzielniczej można więcej się dowiedzieć z bloga http://www.aniapawlak.blogspot.com.Kolejny chełmiński sukces

25.10.2013

W piątkowe popołudnie 7 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego W życiu jak w teatrze, który został zorganizowany w ramach XXII Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu w dziedzinie Fotografii.

MAMY PRZYJEMNOSĆ POINFORMOWAĆ O KOLEJNYM CHEŁMIŃSKIM SUKCESIE... Czytaj dalej...Nabór do zespołów i kół zainteresowań

18.10.2013

Wykonanie: A. Nowak