Koło fotograficzne

Koło cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników fotografii. Zajęcia realizowane są w pracowni fotograficznej jak i w plenerze. Wciąż głównym elementem zajęć jest fotografia tradycyjna, w tym czarno-biała. Członkowie koła biorą udział w licznych konkursach, bardzo często zdobywając czołowe nagrody i wyróżnienia. Warsztaty fotograficzne prowadzi Zdzisław Sieracki.

W piątkowe popołudnie 7 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego W życiu jak w teatrze, który został zorganizowany w ramach XXII Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu w dziedzinie Fotografii.

MAMY PRZYJEMNOSĆ POINFORMOWAĆ O KOLEJNYM CHEŁMIŃSKIM SUKCESIE - PAULINA WYDRZYŃSKA ORAZ IZABELA ŁEPEK ZOSTAŁY UZNANE ZA NAJLEPSZE W KATEGORII FOTOGRAFII.

Paulina Wydrzyńska została nagrodzona pierwszą nagrodą, a tak o jej pracach pisze WOAK "to przykład doskonale zrealizowanej i pomysłowej fotografii kreacyjnej. Bohaterką sesji jest młoda kobieta, która pokazana została w scenerii wiejskiej. Aranżowane sytuacje zdominowała groteska, dzięki czemu zachowana została stylistyczna spójność całej sesji."

Drugą nagrodę otrzymała Izabela Łepek. Prace obu uczestniczek są pełne charakteru i utrzymane w wypracowanym przez nie stylu. Dziewczyny są uczestniczkami zajęć fotograficznych w Chełmińskim Domu Kultury, których instruktorem jest Zdzisław Sieracki. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 16:00-18:00.

Warto przypomnieć, iż dobra passa chełmińskich talentów zaczęła się od zespołu HOUNSIS, który w 2011 zgarnął Grand PRIX w dziedzinie muzyki. W ubiegłym roku, w grudniu 2012 AGRAFKA również teatralnym popisem wygrała Grand PRIX!

Katalog wystawy:

http://issuu.com/woak-torun/docs/wystawa_katar_foto-2013

Więcej zdjęć

Kliknij aby powrócić do działu "Zespoły i koła zainteresowań"

Wykonanie: A. Nowak