Zespół Tańca Ludowego "KUNDZIA"

Zespół Tańca Ludowego "Kundzia" to grupa młodych ludzi pełna temperamentu, naturalnej świeżości i ekspresji tanecznej, która potrafi w sposób niezwykle przekonywujący ukazać piękno folkloru tanecznego wielu regionów Polski. Młodzi tancerze, muzycy i soliści swoją osobowością, brawurą i kunsztem artystycznym od blisko 30 lat podbijają serca widowni na setkach koncertów zarówno w małych miejscowościach jak i na wielkich scenach Europy. Jako jeden z niewielu zespołów młodzieżowych "Kundzia" każdego roku sięga po najwyższe laury na festiwalach folklorystycznych w kraju i za granicą. Dobra organizacja pracy w prężnie działającej ponad 70-osobowej grupie możliwa jest tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży, rodziców, instruktorów oraz opieki ze strony Chełmińskiego Domu Kultury.

Program: W 1,5-godzinnym programie koncertowym zespół prezentuje opracowania artystyczne tańców i pieśni z różnych regionów Polski (Kaszuby, Łowicz, Ziemia Lubuska, Rzeszów, Nowy Sącz, Lublin, Górale Żywieccy, Cieszyn) oraz tańce innych narodów (Białoruś, Ukraina, Francja). Program powstawał przy współpracy wielu znakomitych choreografów, muzykologów oraz specjalistów etnografów.

Nagrody: Dwukrotnie Złota Jodła na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, dwukrotnie puchar eliminacji centralnych konkursu Barwy Przyjaźni w Łomży, Bursztynowy Neptun i Złoty Tulipan na Festiwalu Folkloru Polski Północnej w Gdańsku, I miejsce na Ogólnopolskim Związkowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Błażejewku, uczestnictwo w międzynarodowych festiwalach folkloru w Syrii, Turcji i Francji, główna nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Quillan (Francja).

Instruktorzy:

Jarosław Wygnański - choreograf

Zbigniew Komorowski - instruktor muzyczny

Andrzej Skupniewicz - instruktor wokalny

Więcej zdjęć
Kliknij aby powrócić do działu "Zespoły i koła zainteresowań"

Wykonanie: A. Nowak