Zespoły tańca współczesnego

Zespoły tańca współczesnego i nowoczesnego działające przy Chełmińskie Domu Kultury obecnie prowadzą: Ewa Porożyńska oraz Martyna Targos .

Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe: od lat 6 do najstarszych. Dla najmłodszych zajęcia prowadzone w formie zabawy i zajęć rytmicznych; pracą nad tworzeniem pierwszych układów, przygotowanie do występów scenicznych, nauka pracy w zespole;

Starsi tancerze pracują nad techniką tańca, program zawiera również podstawy tańca klasycznego, ćwiczenia cech motorycznych oraz elementy akrobatyczne. Uczestnicy poznają możliwości ruchu swojego ciała, pracują nad wyrazem scenicznym, tworzą kompozycję teatru tańca. Nowością od roku szkolnego 2013/14 będą zajęcia cyrkowe, na których najmłodsi poznają tajniki iluzji, akrobatyki i żonglerki.

Najstarszą grupą w zespole prowadzonym przez Ewę Porozyńską jest Grupa Tańca Współczesnego „Balance”. W swoim dorobku artystycznym ma organizację i realizację Międzynarodowych Dni Tańca w 2010 i 2013 roku w Chełmnie. Zespół uczestniczył w spektaklu dyplomowym w kinie „Adria” w Bydgoszczy brał również udział w Konfrontacjach Amatorskich Twórczości Artystycznych w Toruniu.

Więcej zdjęćKliknij aby powrócić do działu "Zespoły i koła zainteresowań"

Wykonanie: A. Nowak