Walentynki


Patronat honorowy
Aktualności

Podaj serce

18.02.2016

Do pierwszej edycji konkursu "Podaj serce" podaliście aż 12 serc, to bardzo dużo! Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe wykonane z ogromną starannością. Jury w szczególności brało pod uwagę trwałość serca i odporność na warunki atmosferyczne ale również estetykę wykonania, oryginalność i przedstawienie formy przestrzennej.

I miejsce w konkursie zajęły Emilia Wiśniewska oraz Matylda Zakurzewska z Gimnazjum nr 1 w Stolnie. Dziewczyny swojej pracy nadały tytuł "Pręt o miękkim sercu". II miejsce jury przyznało Aleksandrze Wierzbowskiej z Gimnazjum nr 1 im. Akademii Chełmińskiej za pracę "Serce nicią plątane". Zaś ostatnią laureatką została Klaudia Zielińska z Gimnazjum nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Chełmnie i jej "Wybuchowe serce". Specjalne wyróżnienie trafiło również do Mai Kanabey z Gimnazjum nr 1 w Stolnie.

Laureatki konkursu otrzymały nagrody rzeczowe w postaci zestawów artystycznych oraz książek, które pomogą im rozwijać talent! Nagrody ufundowane zostały przez Kino Helios z Grudziądza, dodatkowo uczestniczki otrzymały upominki w postaci gadżetów z Chełmna – Miasta Zakochanych!
Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa

18.02.2016

Jak co roku przed obchodami „Walentynek Chełmińskich”, na terenie Chełmna i Świecia, Chełmiński Dom Kultury jako organizator główny i „Gazeta Pomorska” jako partner, ogłosili konkurs „NA NAJPIĘKNIEJSZĄ WITRYNĘ WALENTYNKOWĄ”. Gotowe witryny oceniane były przez jury w składzie: Joanna Koenner (Muzeum Ziemi Chełmińskiej), Kamila Cieślewicz i Marcin Dombrowski (Chełmiński Dom Kultury), Emilia Drążkowska (architekt wnętrz) oraz Malwina Dwojacka (Urząd Miasta Świecia). Udział w zabawie wzięli również czytelnicy „Gazety”, oddając głosy „SMS – owe” na wybraną przez siebie witrynę. Podczas tegorocznego „Święta Zakochanych” chęć udziału w naszym konkursie wyraziło 13 punktów handlowych z Chełmna i 8 punktów ze Świecia.

Miejsca przyznane przez JURY witrynom w Chełmnie:

 • I miejsce: Zakład Wielobranżowy „Christoff” – Krzysztof Przykucki /witryna nr 13/
 • II miejsce: T.W.P.H. „Magictex” – Jerzy Florczak /witryna nr 6/
 • III miejsce: Kwiaciarnia „Jarzębina” – Beata Rokicińska /witryna nr 4/
 • Wyróżnienia: Kwiaciarnia „Victoria” – Teresa Gmińska /witryna nr 5/ i Sklep „Magdalenka” – Janusz Staniszewski /witryna nr 9/

Miejsca przyznane przez JURY witrynom w Świeciu:

 • I miejsce: Kwiaciarnia „Frezja” – Edmund Hein /witryna nr 3/
 • II miejsce: „Pasmanteria” – Ewa Sosnowska /witryna nr 5/
 • III miejsce: Sklep „Odzież u Beni” – Benedykta Lewandowska /witryna nr 4/
 • Wyróżnienie: Cukiernia F&F – Joanna Fryckowska /witryna nr 1/

Specjalna Komisja obliczyła również i zsumowała głosy ze strony internetowej „Gazety Pomorskiej” i wysłanych sms - ów. Największą ilość głosów otrzymały:

 • witryna w Chełmnie – nr 5 - Kwiaciarnia „Victoria” - Teresa Gmińska
 • witryna w Świeciu – nr 5 – „Pasmanteria” - Ewa Sosnowska.

Wyróżniono również i uhonorowano drobnymi upominkami Zdzisława Sobczaka ze Świecia i Roberta Grędzickiego z Chełmna za udział w zabawie „sms-owej”.

Oprócz nagród w postaci talonów spożywczych do wykorzystania w „INTERMARCHE CHEŁMNO”, zwycięzcy konkursu otrzymali podwójne zaproszenia do KINA HELIOS w Grudziądzu, gadżety od sponsorów i materiały promujące Chełmno. Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta Świecia – Tadeusz Pogoda, Burmistrz Miasta Chełmna – Mariusz Kędzierski i Dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury – Janusz Napora.
Festiwal Piosenki Miłosnej

18.02.2016

Podczas trwania „Walentynek Chełmińskich’2016” rozstrzygnięte zostały wcześniej ogłoszone konkursy tematyczne, odbył się także „Festiwal Piosenki Miłosnej”.

We wtorek (2 luty) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów „demo” piosenkarzy, chętnych do udziału w „IX Festiwalu Piosenki Miłosnej”. Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) miało jak co roku wyjątkowo dużo pracy i spośród 38 wykonawców musiało wybrać tych najbardziej interesujących. Po trwającym prawie cztery godziny przesłuchaniu materiałów postanowiono, iż podczas tegorocznej, dziewiątej już edycji finałowej Festiwalu, zaprezentują się następujący piosenkarze: Aleksandra Krygier (Brodnica), Kamil Komorowski (Brzozowo), Monika Skibicka (Toruń), Daria Wiśniewska (Piotrków Kujawski), Katarzyna Kuźma (Polski Konopat), Maciej Zieliński (Brodnica), Anna Kubina (Chełmno), Ewelina Moskaluk (Świecie n/W), Patrycja Kubowicz (Niemcz) i Piotr Zubek (Warszawa).

Podczas WIELKIEGO FINAŁU w niedzielę 14 lutego, w trakcie „15. Obchodów Dnia św. Walentego”, na scenie ustawionej na płycie rynku, artyści wykonali po jednej piosence o tematyce miłosnej. Jury w składzie: Roman Fieberg (instruktor muzyczny z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy) i Aleksandra Gasin z Mieczysławem Żelazko (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Chełmnie), przyznało nagrody pieniężne: I miejsce - 1000 zł ufundowane przez Urząd Marszałkowski Woj. Kuj. – Pom. - Piotrowi Zubkowi z Warszawy, II miejsce - 700 zł - Patrycji Kubowicz z Niemcza i III miejsce - 500 zł - Monice Skibickiej z Torunia. Wyróżnienie przypadło Ewelinie Moskaluk ze Świecia nad Wisłą. W koncercie galowym jeszcze raz zaprezentował się zwycięzca tegorocznego „Festiwalu”, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, gadżety od sponsorów i materiały promujące Chełmno. Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta Chełmna - Mariusz Kędzierski z Dyrektorem Chełmińskiego Domu Kultury – Januszem Naporą.
Chełmno komiksem malowane

15.02.2016

Do konkursu zgłoszono 9 prac. Jak każdego roku jury miało nie lada problem aby wybrać te najwspanialsze prace. Ocena nie jest łatwa ponieważ na komiks składa się wiele rzeczy, które zostają poddane weryfikacji: scenariusz, opracowanie graficzne, fantazja, oryginalność i kreatywność, nawiązanie do Chełmna – Miasta Zakochanych. W tym roku możecie podziwiać nietuzinkowe opracowania graficzne i rysunki. Pełne zwrotów akcji scenariusze doprowadzające do śmiechu i skłaniające do zadumy. Pomimo, iż wszystkie prace były zaskakująco twórcze, jury które obradowało 28 stycznia 2016 roku w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury mogło przyznać tylko następujące nagrody:

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienia dla:

Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody pieniężne w kwotach 1000, 700 i 500 zł oraz upominki z Chełmna - Miasta Zakochanych, podczas obchodów 15 Walentynek Chełmińskich!

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom, życzymy twórczości i mamy nadzieję, do zobaczenia na Walentynkach Chełmińskich 2017!

I miejsce
Kaja Józwińska
"ZAKOCHAJ SIĘ W CHEŁMNIE"

II miejsce
Łukasz Grzegorz Ziółek
"WALENTY"


III miejsce
Radosław Łobos
"KOCHANKOWIE Z CHEŁMNA"

Wyróżnienie
Dorota Lizurej
"PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA MIASTA"

Wyróżnienie
Magdalena Kozikowska
"CHEŁMNO W ŚWIECIE BAŚNI"


Wyróżnienie
Grzegorz Janusz
Tomasz Niewiadomski
"NALOT"
Koncert Walentynkowy

07.02.2016
Wideo zapowiedź Walentynek Chełmińskich 2016

01.02.2016
Plakat i program Walentynek Chełmińskich

24.01.2016


(Kliknij aby powiększyć)Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe - głosowanie

24.11.2015

Szanowni Państwo!

Już od 1 lutego 2016 roku zapraszamy do wspólnej zabawy i wyboru najpiękniejszej witryny walentynkowej w Chełmnie i Świeciu. Zasady są bardzo proste – opisane w regulaminie plebiscytu.

Głosowanie odbywać się będzie za pomocą SMS Premium poprzez zakup e-wydania „Gazety Pomorskiej” (dalej jako „e-wydanie”) i będzie trwało od 01.02.2016 r. do 10.02.2016 r.

Zakupu e-wydania dokonuje się poprzez przesłanie SMS na numer 71321 w treści wpisując:

Koszt wysłania SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Jeden wysłany SMS to 5 punktów Plebiscycie na daną kandydaturę. Uczestnik Plebiscytu może dokonać zakupu dowolnej ilości e-wydań i tym samym oddać dowolną liczbę głosów,

Głosowanie odbywać się będzie również za pośrednictwem strony internetowej pomorska.pl (dalej jako „strona www”) poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk i będzie trwało od 01.02.2016 r. do 10.02.2016 r.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY.
I Bieg Dla Zakochanych Par

31.01.2016

Już 10 kwietnia zapraszamy na
I BIEG DLA ZAKOCHANYCH PAR.
Odbędzie się on w ramach
45 OGÓLNOPOLSKICH BIEGÓW ULICZNYCH
„MEMORIAŁ
JANA SCHMELTERA”
POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA CHEŁMNA
najstarszej imprezie biegowej
na Kujawach i Pomorzu!
Walentynkowa akcja zbiórki krwi

27.12.2015

Zapraszamy serdecznie do włączenia się
w AKCJĘ ZBIÓRKI KRWI
DLA CENTRUM ONKOLOGII
im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy
"KROPLA MIŁOŚCI - KOCHAM, POMAGAM, RATUJĘ"
14 luty 2016 roku w godzinach 12.00 - 17.00
Rynek Chełmno

Zapraszamy mieszkańców Chełmna, gości i turystów do włączenia się w akcję zbiórki krwi z przeznaczeniem dla pacjentów Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Liczymy na poparcie tej szlachetnej idei i pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową. 14 lutego w godzinach 12 - 17.00 na rynku w Chełmnie stanie specjalny ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Oddział w Grudziądzu. Każdy honorowy dawca otrzyma upominek, a dla 15 osób będą wylosowane nagrody, m.in. album "Chełmno malowane". Nagrodą główna będzie romantyczna kolacja dla dwojga w pensjonacie Stary Spichrz.

Przyjdź i pomóż ratować ż

Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe - głosowanie

24.11.2015

Szanowni Państwo!

Już od 1 lutego 2016 roku zapraszamy do wspólnej zabawy i wyboru najpiękniejszej witryny walentynkowej w Chełmnie i Świeciu. Zasady są bardzo proste – opisane w regulaminie plebiscytu.

Głosowanie odbywać się będzie za pomocą SMS Premium poprzez zakup e-wydania „Gazety Pomorskiej” (dalej jako „e-wydanie”) i będzie trwało od 01.02.2016 r. do 10.02.2016 r.

Zakupu e-wydania dokonuje się poprzez przesłanie SMS na numer 71321 w treści wpisując:

Koszt wysłania SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Jeden wysłany SMS to 5 punktów Plebiscycie na daną kandydaturę. Uczestnik Plebiscytu może dokonać zakupu dowolnej ilości e-wydań i tym samym oddać dowolną liczbę głosów,

Głosowanie odbywać się będzie również za pośrednictwem strony internetowej pomorska.pl (dalej jako „strona www”) poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk i będzie trwało od 01.02.2016 r. do 10.02.2016 r.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY.
ycie.


Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Oddział w Grudziądzu
Gmina Miasto Chełmno
Chełmiński Dom Kultury
Pensjonat Stary Spichrz
Konkurs - Podaj serce

18.12.2015

Chełmiński Dom Kultury wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ogłasza nowy konkurs “Podaj serce” na... serce walentynkowe. Jego celem jest propagowanie szeroko pojętej, kreatywnej twórczości artystycznej i sztuki wystawienniczej w odniesieniu do tradycji obchodów Walentynek Chełmińskich w Chełmnie - mieście zakochanych®.

Na prace czekamy do 5 lutego! Wszystkie zgłoszone do konkursu serca będą stanowiły ekspozycję w przestrzeni miejskiej, która stanie się atrakcją dla mieszkańców i turystów miasta podczas zbliżających się Walentynek Chełmińskich 2016.

Młodzieży, do startu, gotowi, START!

Więcej informacji w regulaminie Konkursu “Podaj serce” zamieszczonym poniżej.
Walentynkowy konkurs "Alchemia i Amory w kuchni"

18.12.2015

Zapraszamy do udziału w IV Turnieju Kulinarnym „Alchemia i Amory w Kuchni”, który odbędzie się 12 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół gastronomicznych z województwa kujawsko-pomorskiego.
Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe

24.11.2015

Szanowni Państwo!

Dnia 14 lutego 2016 roku będziemy wspólnie uroczyście obchodzić kolejne „Walentynki Chełmińskie”. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa do współuczestnictwa w tej imprezie, która stała się wspaniałą wizytówką naszych miast. Możecie stać się osobami, które współtworzą tę imprezę poprzez przygotowanie w swoich sklepach, instytucjach witryny walentynkowej. Przygotowanie takich witryn pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w Chełmnie i Świeciu. Zasady uczestnictwa są bardzo proste, a dla najpiękniejszych witryn ufundowane zostaną nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 lutego podczas imprezy na Rynku w Chełmnie w ramach obchodów Dnia Świętego Walentego.

Zasady uczestnictwa:

 • 1. Wypełnione karty zgłoszeniowe przyjmowane będą w Chełmińskim Domu Kultury (II piętro) oraz w Urzędzie Miasta Chełmna – Biuro Podawcze, od 11 do 22 stycznia 2016 r. do godz. 14:00. Karty można również przesłać pocztą na adres Organizatora (sekretariat@chdk.pl) lub faxem pod numer 56 686 48 08. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data jego wpływu do Organizatora.
 • 2. Wszystkie zgłoszone witryny otrzymają do dnia 29.01.2016 r. numer identyfikacyjny
  /prosimy o wpisanie go na załączonym ogłoszeniu i wywieszenie w widocznym miejscu /, na który będzie można oddawać głosy poprzez wysłanie sms-a – na numer 71321 o treści „chelmno. ” dla witryn z Chełmna oraz „swiecie.” dla witryn ze Świecia /po kropce wpisujemy numer wybranej witryny/ oraz za pośrednictwem strony internetowej www.pomorska.pl

Nagrody otrzymają:

 • Najpiękniejsza witryna wybrana przez czytelników Gazety Pomorskiej:
  • witryna w Chełmnie i 1 witryna w Świeciu;
 • Najpiękniejsze witryny ocenione przez komisję powołaną w plebiscycie:
  • witryny w Chełmnie i 3 witryny w Świeciu;

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie!!!
Walentynkowy konkurs plastyczno - literacki

17.10.2015

Zapraszamy do wzięcia udziału
w XI Ogólnopolskim Konkursie
Plastyczno - Literackim
„NA ŚW. WALENTEGO… - RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI”

Konkurs ten jest organizowany przez Katolickie Liceum, Gimnazjum i Szkołę Podstawową Księży Pallotynów w Chełmnie przy udziale Chełmińskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Chełmna w ramach XV obchodów Dnia Świętego Walentego w Chełmnie, mieście zakochanych.

Ten Ogólnopolski Konkurs literacko - plastyczny organizowany jest w miesiącu lutym. W tym roku odbywa się już jedenasta edycja tego konkursu. Ma on na celu odpowiedzenie sobie na pytanie: czym tak naprawdę jest miłość, gdzie ją można spotkać i w jaki sposób doświadczać, przeżywać? Sprostać temu niełatwemu zadaniu starają się młodzi ludzie, uczniowie wielu szkół z całej Polski. Formą literacką czy techniką plastyczną, próbują twórczo pokazać współczesne oblicza miłości, przekonując, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość.
Jarmark Świętego Walentego

20.10.2015

Zapraszamy wystawców do udziału w kolejnym Jarmarku Świętego Walentego, który odbędzie się 14 lutego 2016 r. w godzinach od 08.00 do 20.00 na rynku w Chełmnie. Termin zgłoszeń upływa 22 stycznia 2016 roku. Szczegółowe informacje oraz wzór karty zgłoszenia poniżej.
Komiks o Chełmnie – mieście zakochanych®

22.09.2015

Zapraszamy do udziału w kolejnym walentynkowym konkursie "Chełmno komiksem malowane". Jego przedmiotem jest wykonanie komiksu nawiązującego do promocji Chełmna jako “miasta zakochanych®”.

Temat prac może odwoływać się do historii, legend, zabytków może również dotyczyć wydarzenia z życia autora lub zasłyszanego opowiadania. Fabuła musi być ściśle związana z Chełmnem.

Zapraszamy do obejrzenia komiksów wyróżnionych w poprzedniej edycji konkursu, które można znaleźć klikając tutaj.
Festiwal Piosenki Miłosnej - Chełmno 2016

22.09.2015

Już kolejny raz będziemy wspólnie bawić się podczas OBCHODÓW DNIA ŚW. WALENTEGO w Chełmnie. Nasze miasto z relikwiami tradycyjnie gościć będzie zespoły muzyczne z gwiazdą wieczoru, rozstrzygniemy też ogłoszone wcześniej konkursy tematyczne m.in. „Najpiękniejsza Witryna Walentynowa” czy „Chełmno komiksem malowane".

W trakcie imprezy, w której udział bierze kilka tysięcy osób, zaprezentują się również wokaliści – finaliści „IX Festiwalu Piosenki Miłosnej”. Chętni do uczestnictwa w Festiwalu już od dziś mogą przesyłać nagrania „demo” o tematyce miłosnej. Jury, po przesłuchaniu nadesłanych materiałów, wybierze finałową „dziesiątkę” najlepszych i najciekawszych piosenkarzy. Mamy nadzieję, iż poziom prezentacji będzie jak zwykle wysoki i wyrównany. Oprócz werdyktu jury, publiczność również weźmie udział w naszej zabawie, wybierając swoich faworytów i przyznając nagrodę publiczności.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Wykonanie: A. Nowak