Walentynki


Patronat honorowyKujawsko Pomorska Organizacja Turystyczna


Aktualności

Walentynki Chełmińskie 2017 - pełna relacja

21.02.2017
Walentynki Chełmińskie 2017 - film

17.02.2017
Walentynkowa kolacja w restauracji ECWM

04.02.2017
Bieg Zakochanych

04.02.2017

Zapraszamy do udziału w Biegu Zakochanych, który odbędzie się 12 lutego o godzinie 11:00 w ramach 16 Walentynek Chełmińskich! Na wspólne bieganie zapraszają organizatorzy - Uczniowski Klub Sportowy "Tarpan" Chełmno. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie i informatorze.

Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe

31.01.2017

Zapraszamy od jutra od godziny 8:00 do głosowania na Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe. Treść SMS'ów do głosowania znajduje się na liście poniżej oraz w podpisach zdjęć po powiększeniu.

Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć pod adresami:

Poniżej także lista sklepów z danymi konkursowymi do pobrania i wydrukowania.
Warsztaty rysunku komiksowego

31.01.2017
X Festiwal Piosenki Miłosnej - przesłuchania

26.01.2017

W czwartek (26.01.) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów dźwiękowych „demo” piosenkarzy chętnych do udziału w „X Festiwalu Piosenki Miłosnej”.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) miało jak co roku wyjątkowo dużo pracy i spośród 35 wykonawców musiało wybrać tych najbardziej interesujących. Po trwającym prawie trzy godziny przesłuchaniu stojących na bardzo wysokim poziomie utworów postanowiono, iż podczas tegorocznej, dziesiątej edycji „Festiwalu”, zaprezentują się następujący piosenkarze: Monika Skibicka (Toruń), Aleksandra Meler (Brzoza), Emilia Ziegler (Śmigiel), Ewelina Leszek (Chełmno), Ewelina Moskaluk (Świecie n/W), Filip Rychcik (Poznań), Monika Schaumkessel (Piła), Natalia Majewska (Bogusławki), Suzanna Rahman (Toruń), Trio „Trzy po Trzy” (Człuchów) i Ula Zubek (Warszawa).

Wielki Finał „X Festiwalu Piosenki Miłosnej Chełmno’ 2017” odbędzie się 14 lutego we wtorek na chełmińskim rynku podczas obchodów „Walentynek Chełmińskich” tuż przed gwiazdą wieczoru – EWĄ FARNĄ z zespołem.
Zapowiedź Walentynek Chełmińskich

18.01.2017
Walentynki 2017 - Plakat

18.01.2017
Koncert Martyny Jakubowicz

18.01.2017

16. „WALENTYNKI CHEŁMIŃSKIE” 2017

11.02.2017 godz. 19.00 – Kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP
KONCERT
MARTYNY JAKUBOWICZ
JUBILEUSZOWY RECITAL - NAJWIĘKSZE HITY NA 40-STO LECIE!
Martyna Jakubowicz – gitara, wokal
Agnieszka Kural – gitara basowa
Dariusz Bafeltowski – gitary klasyczna /elektryczna/ akustyczna, mandolina
Przemysław Pacan – instrumenty perkusyjne

W 2017 roku przypada czterdziestolecie pracy twórczej Martyny Jakubowicz. Z tej okazji Artystka przygotowała repertuar zawierający jej największe przeboje z lat 80-tych, 90-tych, a także z ostatnich dwóch płyt, w tym nagrodzonej Mateuszem 2016 płyty „Prosta Piosenka”. Koncertowi towarzyszy otwarcie wystawy prac z XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości”.

Wstęp wolny!
Koncert "Gwiazdorskie Walentynki"

12.01.2017
Łańcuch serc po raz drugi!

10.01.2017

Konkurs dla chełmińskich przedszkoli na nabardziej kreatywny "łańcuch serc" ruszył po raz drugi. Do wygrania warsztaty w pracowni ceramicznej organizatora, Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Djecezji Toruńskiej w Chełmnie. Prace można zgłszać do 10 lutego, a ogłoszenie wyników nastąpi 14 lutego podczas XVI Walentynek Chełmińskich. Więcej szczegółów w regulaminie poniżej.
Walentynkowy konkurs plastyczno - literacki

12.12.2016

Zapraszamy do wzięcia udziału
w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim
„NA ŚW. WALENTEGO… - RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI”

Konkurs ten jest organizowany przez Katolickie Liceum, Gimnazjum i Szkołę Podstawową Księży Pallotynów w Chełmnie przy udziale Chełmińskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Chełmna w ramach XVI obchodów Dnia Świętego Walentego w Chełmnie - Mieście Zakochanych.

Ogólnopolski Konkurs literacko - plastyczny organizowany jest w miesiącu lutym. W tym roku odbywa się już dwunasta edycja tego konkursu. Ma on na celu odpowiedzenie sobie na pytanie: czym tak naprawdę jest miłość, gdzie ją można spotkać i w jaki sposób doświadczać, przeżywać? Sprostać temu niełatwemu zadaniu starają się młodzi ludzie, uczniowie wielu szkół z całej Polski. Formą literacką czy techniką plastyczną, próbują twórczo pokazać współczesne oblicza miłości, przekonując, że najważniejsza w życiu jest miłość.
„Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe"

04.12.2016

Burmistrzowie Świecia i Chełmna zapraszają.
Szanowni Państwo!

14 lutego 2017 roku będziemy wspólnie uroczyście obchodzić kolejne „Walentynki Chełmińskie”. W związku z tym, chcielibyśmy zaprosić Państwa do współuczestnictwa w tej imprezie, która stała się wizytówką naszych miast. Możecie stać się osobami, które współtworzą tę imprezę poprzez przygotowanie w swoich sklepach, restauracjach, instytucjach witryny walentynkowej. Przygotowanie takich witryn pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w Chełmnie i Świeciu. Zasady uczestnictwa są bardzo proste, a dla najpiękniejszych witryn ufundowane zostaną nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 lutego podczas imprezy na Rynku w Chełmnie w ramach obchodów Dnia Świętego Walentego.

Zasady uczestnictwa:

 • Wypełnione karty zgłoszeniowe przyjmowane będą w Chełmińskim Domu Kultury (II piętro) oraz w Urzędzie Miasta Chełmna – Biuro Podawcze, od 1 do 16 stycznia 2017 r. do godz. 14:00. Karty można również przesłać pocztą na adres Organizatora (sekretariat@chdk.pl) lub faxem pod numer 56 686 48 08. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data jego wpływu do Organizatora.
 • Wszystkie zgłoszone witryny otrzymają do dnia 20.01.2017 r. numer identyfikacyjny /prosimy o wpisanie go na załączonym ogłoszeniu i wywieszenie w widocznym miejscu /, na który będzie można oddawać głosy poprzez wysłanie sms-a – na numer 71321 o treści „chelmno. ” dla witryn z Chełmna oraz „swiecie.” dla witryn ze Świecia /po kropce wpisujemy numer wybranej witryny/ oraz za pośrednictwem strony internetowej pomorska.pl
 • Uczestnicy Plebiscytu zobowiązują się do realizacji Witryny w terminie min. 1 - 14.02.2017 r.
 • Dopuszcza się umieszczenie witryny wewnątrz lokalu tylko w wypadku kiedy Uczestnik nie dysponuje oknem wystawowym.
 • Witryna musi być:
  • widoczna;
  • pozbawiona towarów, produktów handlowych (chyba, że są one uzasadnioną częścią witryny);
  • zajmować cały obszar okna wystawowego lub innej przestrzeni (w przypadku kiedy Uczestnik nie dysponuje oknem wystawowym) o minimalnym wymiarze 1m x 1 m.

Nagrody otrzymają:

 • Najpiękniejsza witryna wybrana przez czytelników Gazety Pomorskiej: 1 witryna w Chełmnie i 1 witryna w Świeciu;
 • Najpiękniejsze witryny ocenione przez komisję powołaną w plebiscycie: 3 witryny w Chełmnie i 3 witryny w Świeciu;

Regulamin konkursu oraz plakat informujący o udziale w konkursie / z miejscem na wpisanie numeru identyfikacyjnego/, będzie dostępny na stronach: www.chelmno.pl , www.pomorska.pl ; www.chdk.pl ; www.swiecie.eu

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie!!!
V Turniej Kulinarny na Walentynki!

01.12.2016

Zapraszamy do udziału w V Turnieju Kulinarnym „Alchemia i Amory w Kuchni”, który odbędzie się 14 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół gastronomicznych. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej.
Walentynkowa Zbiórka Krwi

05.11.2016

II AKCJA ZBIÓRKI KRWI
DLA CENTRUM ONKOLOGII im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy
"KROPLA MIŁOŚCI - KOCHAM, POMAGAM, RATUJĘ"
14 luty 2017 roku od godz. 9.00 Rynek Chełmno
/ rejestracja 9.00 – 16.30 /

Zapraszamy mieszkańców Chełmna, gości i turystów do włączenia się w akcję zbiórki krwi z przeznaczeniem dla pacjentów Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Liczymy na poparcie tej szlachetnej idei i pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową. 14 lutego od godziny 9.00 na rynku w Chełmnie stanie specjalny ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Oddział w Grudziądzu. Każdy honorowy dawca otrzyma upominek, a dla 15 osób będą wylosowane nagrody, m.in. album "Chełmno malowane". Nagrodą główna będzie romantyczna kolacja dla dwojga w pensjonacie Stary Spichrz. / Losowanie nagród po godzinie 18.00 – scena /

Przyjdź i pomóż ratować życie.


Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Oddział w Grudziądzu
Gmina Miasto Chełmno
Chełmiński Dom Kultury
Pensjonat Stary Spichrz
Chełmno komiksem malowane

24.10.2016

Kolejne zaproszenie do wzięcia udziału w IV edycji konkursu "Chełmno komiksem malowane". Jeśli przeżyłeś kiedyś cudowną miłość i chcesz ją umieścić w murach gotyckich kościołów i malowniczo rozpościerającego się Chełmna to nadchodzi niebywała okazja. Nie musisz być wcale rysownikiem, nie musisz pisać powieści, nie musisz robić tego sam. Przedstaw komiks odwołującą się do Chełmna – Miasta Zakochanych, jego historii, wpleć w to nietuzinkową miłość i zgłoś swoją pracę!

Termin zgłoszenia upływa 27 stycznia 2017 roku, więcej informacji w regulaminie konkursu.
Jarmark Świętego Walentego

20.10.2016

Zapraszamy wystawców do udziału w kolejnym Jarmarku Świętego Walentego, który odbędzie się 14 lutego 2017 r. w godzinach od 08.00 do 20.00 na rynku w Chełmnie. Termin zgłoszeń upływa 24 stycznia 2017 roku. Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia w plikach poniżej.
X Festiwal Piosenki Miłosnej

27.09.2016

Mieszkańcy Chełmna jak zwykle bawić się będą podczas XVI OBCHODÓW DNIA ŚW. WALENTEGO. Nasze miasto z relikwiami „PATRONA ZAKOCHANYCH” i zastrzeżoną już nazwą „Miasto Zakochanych”, gościć będzie zespoły muzyczne z zaproszoną gwiazdą wieczoru. Rozstrzygniemy też ogłoszone wcześniej konkursy tematyczne m.in. „Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa”, czy „Chełmno Komiksem Malowane”. W trakcie tej potężnej imprezy zaprezentują się również wokaliści – amatorzy podczas „X Festiwalu Piosenki Miłosnej”. Chętni do uczestnictwa w Festiwalu już od dziś mogą przesyłać nagrania „demo” z dwoma utworami z gatunku „muzyka rozrywkowa” o tematyce miłosnej. Jury po przesłuchaniu nadesłanych materiałów, wybierze finałową „dziesiątkę” najlepszych i najciekawszych piosenkarzy. Mamy nadzieję, iż poziom prezentacji będzie jak zwykle wysoki i wyrównany. Oprócz werdyktu fachowego jury, publiczność również weźmie udział w naszej zabawie, wybierając swoich faworytów.
Wykonanie: A. Nowak