Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


Aktualności O WOŚP Historia WOŚP w liczbach

Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmnie!

08.01.2019
WOŚP 2018 - podsumowanie

18.01.2018

W CHEŁMNIE ZEBRALIŚMY PRAWIE 60.000 zł!!!
XXVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Po raz dwudziesty szósty w Chełmnie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 1997 roku Chełmno zebrało ponad 550 tysięcy złotych i jak zawsze podkreślamy - chełmiński szpital otrzymał dotychczas urządzenia i sprzęt medyczny za ponad 350.000! Cały nasz oddział pediatryczny i oddział noworodkowy, wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. Część środków przeznaczonych została także na godną opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, przedsięwzięcia związane z XXVI Finałem WOŚP, tradycyjnie odbywały się w chełmińskim szpitalu, na płycie rynku oraz w Kręgielni „Grawitacja”. W działania włączyły się też: Gmina Stolno i Gmina Chełmno.

Już drugi rok z rzędu od rana w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie walczyli piłkarze w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Ośrodka Szkoleniowo - Doradczego „Campus”, a dochód z turnieju trafił oczywiście do puszek wolontariuszy. Chełmiński szpital tradycyjnie już w swojej siedzibie przeprowadzał badania poziomu cukru, ciśnienia, chorób płuc i porady w zakresie ginekologii. Na płycie od godz. 12.00 mimo mroźnej aury, mieszkańcy bawili się wspólnie na ćwiczeniach ze strażakami, korzystali też z przejażdżek konnych z „Bractwem Kurkowym”. Tym razem na scenie, jak co roku - otwarcia dokonała Orkiestra Dęta ChDK oraz najmłodsi z przedszkola „Brzdąc”, następnie prezentowały się chełmińskie „podstawówki”, gimnazjaliści i szkoły średnie. Serwowano grochówkę, którą ugotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bigos, przygotowany przez Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek”. W namiocie, rozstawionym przez naszą Ochotniczą Straż Pożarną odbywała się loteria fantowa, przygotowana przez panie z Klubu Seniora „Zgoda” z ChDK. Na scenie odbywały się licytacje złotych i srebrnych serduszek oraz zegarków, ufundowanych przez chełmińskich złotników - jubilerów oraz zegarmistrzów. Złote serce nr 1 z brylantem zakupiono za 3.500 zł, nie zabrakło pamiątkowych gadżetów Fundacji WOŚP, obrazów, prac seniorów z sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK, „voucherów” na bilet miesięczny od „ARRIVY” oraz do gabinetów masażu, odchudzania i odnowy biologicznej oraz pamiątek od osób prywatnych. Wielkim zainteresowaniem cieszył się „Kiermasz Książek”, przygotowany przez naszą bibliotekę. Rekordowe ceny osiągnęły m.in. koszulka WOŚP /500 zł/ i pamiątkowy „kordzik” od Bractwa Kurkowego /900 zł/. Nowym elementem był specjalistyczny ambulans do poboru krwi - tym razem dostępny dla chętnych przy płycie rynku. W tym dniu zebrano jej ponad 8 litrów. Cała suma ze sprzedaży gadżetów i serduszek to prawie 11.000,00 zł.

Hasło MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA i koncerty dla młodzieży od samego początku wiążą się z Fundacją WOŚP. Ponownie rock’n’rollowe działania przenieśliśmy do Kręgielni „GRAWITACJA”. W koncercie bardzo różnych gatunków muzycznych zaprezentowały się grupy: „MYASTA” z Bydgoszczy i Chełmna, „NEW WAY” z Golubia Dobrzynia, „PRICE OF LIFE” z Grudziądza oraz „B.W.A.” + młodzi przyjaciele z Chełmna.

I, jak co roku od 22 już lat, rzecz najważniejsza!!! Największe podziękowania należą się 60. wolontariuszom za wytrwałość w kweście ulicznej. To oni w ciągu całego mroźnego i wietrznego dnia w towarzystwie swoich opiekunów zbierali pieniądze do puszek. W miejscu komisyjnego liczenia, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Chełmna, w nagrodę czekała na nich gorąca pizza i napoje. Podczas całodniowej kwesty ulicznej zebrano ponad 45 tysięcy zł!!! W puszkach Szkoły Podstawowej nr 1 (z Gimnazjum nr 2) było ponad 4.700 zł, Szkoły Podstawowej nr 2 (z Gimnazjum nr 1 i wolontariuszami „Effatha”) – ponad 6.500 zł, Szkoły Podstawowej nr 4 – ponad 5.000 zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – około 2.000 zł, Zespołu Szkół nr 1 – ponad 6.000 zł (z kwesty i licytacji), Zespołu Szkół nr 2 – prawie 5.000 zł, Zespołu Szkół CKP Grubno – ponad 5.000 zł i Katolickiego Liceum i Gimnazjum – prawie 4.000 zł. Oprócz tego w zbiórkę poprzez turniej piłki nożnej i mniejsze działania, licytacje, aukcje w tygodniu, poprzedzającym Finał, włączyli się i dołożyli do puszek wolontariuszy: organizatorzy turnieju piłki nożnej(ponad 2.000 zł), działań w Zespole Szkół nr 1 (około 3.000 zł), loteria Klubu Seniora „Zgoda” (ponad 1.000 zł), pan Tomasz ze stoiska z balonami (100 zł) a także Sklep „GLOBI” (200 zł). Dziękujemy również wszystkim sponsorom i współorganizatorom a w szczególności Firmom: „Medos” i „Adriana” za wsparcie finansowe, niezbędne podczas organizacji imprezy oraz Gminie Chełmno, gdzie działania związane z „Finałem” prowadził Hubert Sierociński. Największe kwoty w puszkach kwestarskich uzbierali: Jakub Guzek (3.076,22 zł), Magdalena Tomaszewska (3.066,75 zł), Krzysztof Zaporowicz (2.513,90 zł) i Oskar Piękoś (2.127,02 zł). Oskarowi należą się szczególne brawa i wielkie dzięki za przeprowadzanie licytacji podczas koncertu rockowego w „Kręgielni”.

W TYM ROKU ZBIERALIŚMY ŚRODKI PIENIĘŻNE „DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”.
W SUMIE PODCZAS NASZEGO XXVI FINAŁU PADŁ KOLEJNY REKORD! MIASTO CHEŁMNO ZEBRAŁO KWOTĘ – 59.046,35 PLN !!!
WOŚP 2018 - To już jutro!

13.01.2018

W tym roku jak zwykle, nie zabraknie gadżetów do licytacji. Dzięki chełmińskim firmom i instytucjom mamy w tym roku wyjątkowo dużo przedmiotów, przeznaczonych do nabycia przez Państwa. Są to m.in. gadżety z Fundacji WOŚP, serduszko złote z brylantem, serduszka, wisiorki i bransoletki srebrne, „vouchery” na bilety miesięczne i do gabinetów odnowy oraz wiele, wiele innych. Zapraszamy w dzień XXVI Finału w niedzielę 14 stycznia na chełmiński rynek o godz. 12.00!!!
WOŚP 2018

03.01.2018
Pismo do sponsorów

12.12.2017

„PROŚBA O WSPARCIE...”

W imieniu całego Sztabu WOŚP w Chełmnie, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w realizacji przedsięwzięć związanych z „XXVI Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Podczas przyszłorocznego „Finału”, już 14 stycznia 2018 roku, zbieramy środki pieniężne „DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”.

Dzięki naszej wspólnej pracy chełmiński szpital otrzymał dotychczas bardzo wartościowe dary z ramienia Fundacji, co jest m.in. Państwa udziałem. Są to m.in.: pulsoksymetry dla oddziałów niemowlęcego i dziecięcego, pompy infuzyjne, inkubator dla wcześniaków, aparat do wczesnego wykrywania wad wrodzonych słuchu oraz pompy infuzyjne z przeznaczeniem do żywienia jelitowego i pozajelitowego. W latach 2004 – 2017, nasz szpital pozyskał kolejne urządzenia, m.in. aparat do EKG najnowszej generacji, pulsoksymetr i kardiomonitor, a także wagę elektroniczną - niezbędną do dokładnego ważenia niemowląt , łóżeczka niemowlęce z materacami oraz ssak elektroniczny - urządzenie służące do odsysania dróg oddechowych u niemowląt w nagłych przypadkach.

Jeśli podsumujemy nasze wspólne działania na terenie miasta to stwierdzimy z pewnością - naprawdę warto! W latach 1997 – 2017 zebraliśmy w Chełmnie 559.677,02 zł. Honorowi dawcy oddali ponad 550 litrów krwi i co najważniejsze – chełmiński szpital otrzymał z ramienia Fundacji WOŚP urządzenia medyczne (w tym kompletne wyposażenie oddziału pediatrycznego i części noworodkowego) za ponad 350.000,00 zł!!!

Po spotkaniu organizacyjnym Sztabu w listopadzie b.r., ustalono, iż program przebiegu imprez sprawdza się od lat i nie wymaga większych poprawek. Ponownie (ze względu na trwający remont kinoteatru „Rondo”) koncert rockowy odbędzie się w KLUBIE „KRĘGIELNIA”. W dzień „XXVI Finału” (niedziela 14 stycznia 2018 r.) w samo południe na płycie rynku, przewidziano występy zespołów muzycznych, kiermasz książek, licytacje okolicznościowych złotych i srebrnych serduszek oraz obrazów, degustację grochówki, bigosu i przejażdżki konne, pokazy walk rycerskich, prezentacje chełmińskich szkół i wiele innych atrakcji. Nowością będzie specjalistyczny ambulans do poboru krwi, działający w tym dniu na płycie rynku w godzinach 11.00 - 14.00. W godzinach popołudniowych, miłośnicy „mocnego uderzenia” uczestniczyć będą w koncercie rockowym w KLUBIE „KRĘGIELNIA”, gdzie zagrają m.in. grupy z Chełmna oraz „PRICE OF LIFE” z Grudziądza.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o chociaż drobne wsparcie finansowe chełmińskiego finału, co przyczyni się do urozmaicenia cyklu imprez, ufundowania ciepłego posiłku i napojów dla 60. wolontariuszy, kwestujących tego dnia na ulicach miasta czy też zwrotu kosztów przejazdu zaproszonym zespołom muzycznym.

Nr konta – Bank Millenium S.A. 91 1160 2202 0000 0003 3319 2517 z dopiskiem: XXVI Finał WOŚP w Chełmnie. Szczegółowe informacje – M. Dombrowski – tel. 531 314 420

Z góry dziękujemy za przychylność i udzieloną pomoc.

Z poważaniem
Szef Sztabu WOŚP w Chełmnie
Marcin Dombrowski

Chełmno, dnia 12 grudnia 2017 r.
Zaproszenie do Sztabu WOŚP

07.11.2017

SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE
Z A P R O S Z E N I E

Mamy zaszczyt poinformować Państwo, iż w dniu 31 października 2017 r. przy Chełmińskim Domu Kultury, utworzył się Sztab XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zaplanowany jest na niedzielę 14 stycznia 2018 r., a jego celem będzie pozyskanie środków „DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”.

W związku z powyższym, pragniemy zaprosić Was do udziału w pracach Sztabu XXVI Finału WOŚP w Chełmnie i tym samym zwrócić się o pomoc w organizacji planowanych przedsięwzięć. W szczególności, zwracamy się do wolontariuszy – ludzi z pomysłem, którzy chcą wprowadzić nowe działania i uatrakcyjnić przebieg kolejnego chełmińskiego „Finału”.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 listopada 2017 r. /czwartek/ o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta Chełmna /sala nr 102 „konferencyjna”/.

Szczególna prośbe kieruje do chełmińskich szkół! Proszę o niezawodne przybycie chętnych wolontariuszy z opiekunami. Mamy bardzo mało czasu na rejestrację w systemie komputerowym i przesłanie Waszych danych do siedziby Fundacji. Zaproszenia do Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 dotyczą też klas gimnazjalnych.

Z poważaniem
Marcin Dombrowski
Szef Sztabu WOŚP
w Chełmnie
WOŚP 2017 - Podsumowanie

19.01.2017

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE - PONOWNY, HISTORYCZNY REKORD!!!

Już dwudziesty piąty raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmnie - „Mieście Zakochanych”. Od 1997 roku Chełmno zebrało ponad 500 tysięcy złotych i jak zawsze podkreślamy - chełmiński szpital otrzymał dotychczas urządzenia i sprzęt medyczny za ponad 300 tysięcy złotych!!! Cały nasz oddział pediatryczny i oddział noworodkowy, wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. Część środków przeznaczonych została także na godną opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, przedsięwzięcia związane z XXV Finałem WOŚP, tradycyjnie odbywały się w chełmińskim szpitalu, na płycie rynku oraz tym razem w Kręgielni „Grawitacja”. W działania włączyły się też: Gmina Stolno i Gmina Chełmno.

W finałowy dzień od rana w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie walczyli piłkarze w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Ośrodka Szkoleniowo - Doradczego „Campus” (wygrała drużyna „Wheel Trade” D. Wichlińskiego). Na ulicach Chełmna z metą na płycie rynku odbywał się Bieg Uliczny „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, zorganizowany przez UKS „Tarpan”. Dochód z turnieju i biegu trafił oczywiście do puszek wolontariuszy. Chełmiński szpital tradycyjnie już w swojej siedzibie przeprowadzał badania poziomu cukru, ciśnienia, chorób płuc i porady w zakresie ginekologii. Na płycie rynku w samo południe, mieszkańcy bawili się wspólnie na ćwiczeniach ze strażakami, korzystali też z przejażdżek konnych z „Bractwem Kurkowym”. Tym razem na scenie, jak co roku - otwarcia dokonała Orkiestra Dęta ChDK oraz najmłodsi z przedszkola „Brzdąc” i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serwowano grochówkę, którą ugotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bigos, przygotowany przez Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek”. W namiotach, rozstawionych przez naszą Ochotniczą Straż Pożarną odbywała się loteria fantowa, przygotowana przez panie z Klubu Seniora „Zgoda” z ChDK. Na scenie odbywały się występy uczniów chełmińskich szkół i Liceum nr 2 ze Świecia oraz licytacja złotych i srebrnych serduszek, ufundowanych przez chełmińskich złotników - jubilerów. Złote serce nr 1 z brylantem zakupiła Bernadeta Januszewska za 3.300 zł. Nie zabrakło pamiątkowych gadżetów Fundacji WOŚP, obrazów, prac seniorów z sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK, „voucherów” na bilet miesięczny od „ARRIVY”, fotelu bujanego i pamiątek od osób prywatnych. Jeden z obrazów zakupił Jarosław Machel za 700 zł. Cała suma ze sprzedaży gadżetów i serduszek to ponad 10.000,00 zł. We wtorek /10 stycznia/ w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa pobierano krew z przeznaczeniem na chore dzieci i seniorów. Zebrano jej prawie 14 litrów.

Hasło MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA i koncerty dla młodzieży od samego początku wiążą się z Fundacją WOŚP. Ze względu na zły stan techniczny kinoteatru „Rondo” tym razem przenieśliśmy się do Kręgielni „GRAWITACJA”. W koncercie bardzo różnych gatunków muzycznych zaprezentowały się grupy: „MEGARAŻ” z Grudziądza, „CORR” z Inowrocławia oraz „NARWANI” z Chełmna.

I najważniejsze!!! Największe podziękowania należą się jak co roku 60. wolontariuszom za wytrwałość w kweście ulicznej. To oni w ciągu całego chłodnego dnia w towarzystwie swoich opiekunów i klasy mundurowej z Gimnazjum nr 2 zbierali pieniądze do puszek. W miejscu komisyjnego liczenia, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Chełmna, w nagrodę czekała na nich gorąca pizza i napoje. Podczas całodniowej kwesty ulicznej zebrano ponad 47 tysięcy zł!!! Szkoda, że ponownie zabrakło z nami żołnierzy... W puszkach Szkoły Podstawowej nr 1 było ponad 1300 zł, Szkoły Podstawowej nr 2 – ponad 3.000 zł, Szkoły Podstawowej nr 4 – ponad 4.000 zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – ponad 1.300 zł, Gimnazjum nr 1 – ponad 2.000 zł, Gimnazjum nr 2 – prawie 4.000 zł, Zespołu Szkół nr 1 – prawie 7.000 zł (z kwesty i licytacji), Zespołu Szkół nr 2 – ponad 6.500 zł, Zespołu Szkół CKP Grubno – ponad 4.000 zł i Katolickiego Liceum i Gimnazjum – ponad 7.000 zł (z kwesty wraz z licytacjami). Oprócz tego w zbiórkę poprzez turniej piłki nożnej i mniejsze działania, licytacje, aukcje w tygodniu, poprzedzającym Finał, włączyli się i dołożyli do puszek wolontariuszy: organizatorzy turnieju piłki nożnej(ponad 1.500 zł), działań w Zespole Szkół nr 1 (ponad 1.800 zł) i Liceum Katolickim (ponad 2.000 zł) oraz loteria Klubu Seniora „Zgoda” (ponad 1.000 zł). W akcję chce włączyć się jeszcze firma Agro – Sieć, przekazując od swoich klientów i sponsorów kwotę, zebraną na jednym z bali karnawałowych. Największe kwoty w puszkach kwestarskich uzbierali: Emilia Galińska (2.356,82 zł), Paulina Bogalecka (2.241,74 zł), Iga Stadnicka - Kolędo (1.972,41 zł) i Daniel Roloff (1.395,19 zł).

W TYM ROKU ZBIERALIŚMY ŚRODKI PIENIĘŻNE „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.

W SUMIE PODCZAS NASZEGO XXV FINAŁU PADŁ ABSOLUTNY REKORD! MIASTO CHEŁMNO ZEBRAŁO KWOTĘ – 58.789,29 PLN .!!!
Idziemy i biegniemy w Chełmnie

10.01.2017

Trasy
WOŚP 2016 - plakat

22.11.2016
Możliwość wsparcia WOŚP!

12.12.2016

W imieniu całego Sztabu WOŚP w Chełmnie, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w realizacji przedsięwzięć związanych z „XXV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Podczas przyszłorocznego „Finału”, już 15 stycznia 2017 roku, zbieramy środki pieniężne „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.

Dzięki naszej wspólnej pracy chełmiński szpital otrzymał dotychczas bardzo wartościowe dary z ramienia Fundacji, co jest m.in. Państwa udziałem. Są to m.in.: pulsoksymetry dla oddziałów niemowlęcego i dziecięcego, pompy infuzyjne, inkubator dla wcześniaków, aparat do wczesnego wykrywania wad wrodzonych słuchu oraz pompy infuzyjne z przeznaczeniem do żywienia jelitowego i pozajelitowego. W latach 2004 – 2015, nasz szpital pozyskał kolejne urządzenia, m.in. aparat do EKG najnowszej generacji, pulsoksymetr i kardiomonitor, a także wagę elektroniczną - niezbędną do dokładnego ważenia niemowląt , 20 sztuk łóżeczek niemowlęcych z materacami oraz ssak elektroniczny - urządzenie służące do odsysania dróg oddechowych u niemowląt w nagłych przypadkach.

Jeśli podsumujemy nasze wspólne działania na terenie miasta to pewne jest - naprawdę warto! W latach 1997 – 2016 zebraliśmy w Chełmnie ponad 500.000,00 zł. Honorowi dawcy oddali ponad 500 litrów krwi i co najważniejsze – chełmiński szpital otrzymał z ramienia Fundacji WOŚP urządzenia medyczne (w tym kompletne wyposażenie oddziału pediatrycznego i części noworodkowego) za ponad 300.000,00 zł!!!

Po spotkaniu organizacyjnym Sztabu w dniu 23 listopada b.r., ponownie ustalono, iż program przebiegu imprez sprawdza się od lat i nie wymaga większych poprawek. Jedynie (ze względu na fatalny stan techniczny kinoteatru „Rondo”) koncert rockowy przeniesiony będzie do KLUBU „KRĘGIELNIA”. W dzień „XXV Finału” (niedziela 15 stycznia 2017 r.) w samo południe na płycie rynku, przewidziano występy zespołów muzycznych, licytacje okolicznościowych złotych i srebrnych serduszek oraz obrazów, degustację grochówki, bigosu i przejażdżki konne, pokazy walk rycerskich, prezentacje chełmińskich szkół i wiele innych atrakcji. W szpitalu w godz. 11.00 - 14.00 można będzie przebadać się w zakresie m.in. poziomu ciśnienia, glukozy, chorób płuc i szyjki macicy. W godzinach popołudniowych, miłośnicy „mocnego uderzenia” uczestniczyć będą w koncercie rockowym w KLUBIE „KRĘGIELNIA”, gdzie zagrają m.in. grupy: „CORR” z Inowrocławia i „MEGARAŻ” z Grudziądza. Jeśli otrzymamy zgodę naszych strażaków, punktualnie o godz. 20.00 połączymy się z całą Polską mini – pokazem sztucznych ogni czyli symbolicznym „światełkiem do nieba”.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o chociaż drobne wsparcie finansowe chełmińskiego finału, co przyczyni się do urozmaicenia cyklu imprez, ufundowania ciepłego posiłku i napojów dla 60. wolontariuszy, kwestujących tego dnia na ulicach miasta czy też zwrotu kosztów przejazdu zaproszonym zespołom.

Nr konta – BS Chełmno 56 9486 0005 0000 0361 2000 0018 z dopiskiem: XXV Finał WOŚP w Chełmnie. Szczegółowe informacje – M. Dombrowski – tel. 531 314 420

Z góry dziękujemy za przychylność i udzieloną pomoc.


Z poważaniem
Marcin Dombrowski
Szef Sztabu WOŚP
w Chełmnie
Zaproszenie na spotkanie sztabu WOŚP

15.11.2016

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż w dniu 31 października 2016 r. przy Chełmińskim Domu Kultury, utworzył się Sztab XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zaplanowany jest na niedzielę 15 stycznia 2017 r., a celem zbiórki publicznej będzie zbieranie środków pieniężnych: „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.

W związku z powyższym, pragniemy zaprosić Was do udziału w pracach Sztabu XXV Finału WOŚP w Chełmnie i tym samym zwrócić się o pomoc w organizacji planowanych przedsięwzięć. W szczególności, zwracamy się do wolontariuszy – ludzi z pomysłem, którzy chcą wprowadzić nowe działania i uatrakcyjnić przebieg kolejnego chełmińskiego „Finału”.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 listopada 2016 r. /środa/ o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta Chełmna /sala nr 102 „konferencyjna”/.


Z poważaniem
Marcin Dombrowski
Szef Sztabu WOŚP
w Chełmnie
Historyczny Finał WOŚP

14.01.2016

Dwudziesty czwarty już raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszym „Mieście Zakochanych”. Do ubiegłorocznego Finału miasto Chełmno zebrało prawie 460 tysięcy złotych i jak zawsze podkreślamy - chełmiński szpital otrzymał dotychczas urządzenia i sprzęt medyczny za prawie 300 tysięcy złotych!!! Cały nasz oddział pediatryczny i część oddziału noworodkowego, wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. Ponownie w tym roku, oprócz zbiórki na rzecz ratowania życia najmłodszych, część środków przeznaczona będzie na godną opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, przedsięwzięcia związane z XXIV Finałem WOŚP, tradycyjnie odbywały się w chełmińskim szpitalu, Zespole Szkół nr 2, Gimnazjum nr 1, na płycie rynku oraz w kinoteatrze „Rondo”.

W finałowy dzień od rana w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 walczyli piłkarze w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, a w Gimnazjum nr 1 od godz. 12.00 pod okiem fachowców ze Świecia, Bydgoszczy i z Chełmna tłumy tancerzy bawiły się na MARATONIE „ZUMBY”. Dochód z turnieju i maratonu trafił oczywiście do puszek wolontariuszy. Chełmiński szpital tradycyjnie już w swojej siedzibie przeprowadzał badania poziomu cukru, ciśnienia, chorób płuc i porady w zakresie ginekologii. Na płycie rynku w samo południe, tym razem na profesjonalnej scenie, mieszkańcy bawili się wspólnie na ćwiczeniach ze strażakami i przejażdżkach konnych. Jak zawsze - otwarcia dokonała Orkiestra Dęta ChDK oraz najmłodsi z przedszkola „Brzdąc” i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serwowano grochówkę, którą ugotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bigos, przygotowany przez Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek”. Na scenie odbywały się występy uczniów chełmińskich szkół, solistów ChDK i licytacja złotych oraz srebrnych serduszek, które nieraz osiągały bardzo duże kwoty. Złote serce nr 1 z brylantem zakupił Jarosław Machel za 3.000 zł. Nie zabrakło pamiątkowych gadżetów Fundacji WOŚP, obrazów, prac koła plastycznego ChDK i karnetów do „Gabinetu Masażu” Magdy Jaskóły oraz na „tor crossowy” koło Unisławia. Nowością był kapelusz kominiarski z początku XX wieku, który licytował nasz dyżurny kominiarz – wolontariusz Jacek. Cała suma ze sprzedaży gadżetów i serduszek to ponad 6.700,00 zł. We wtorki /5 i 12 stycznia/ w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa pobierano krew z przeznaczeniem na chore dzieci i seniorów. Zebrano jej 17,1 litra.

Hasło MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA i koncerty dla młodzieży od samego początku wiążą się z Fundacją WOŚP. W kinoteatrze „Rondo” jak co roku zagrały zespoły rockowe. W koncercie bardzo różnych gatunków muzycznych zaprezentowały się grupy: KRYSTEK BAND i NEW AGE z Grudziądza, PURE LAND SCHOOL z Chełmna i UNCLE’S CONFESSION ze Świecia, poprzedzony popisami gitarzysty Sławka Kawki. Na zakończenie podziwialiśmy mini-pokaz sztucznych ogni i symboliczne ŚWIATEŁKO DO NIEBA na terenie Placu Wolności, które symbolicznie połączyło nas z całą Polską.

I znowu – największe podziękowania należą się 60. wolontariuszom za wytrwałość w kweście ulicznej. To oni w ciągu całego chłodnego dnia w towarzystwie swoich opiekunów i „Miłośników Militariów” zbierali pieniądze do puszek, a podczas całodniowej kwesty ulicznej zebrano ponad 30 tysięcy zł!!! W puszkach Szkoły Podstawowej nr 1 było troszkę ponad 1000 zł, Szkoły Podstawowej nr 2 – prawie 3.000 zł, Szkoły Podstawowej nr 4 – około 1.300 zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – ponad 800 zł, Gimnazjum nr 1 – ponad 2.600 zł, Gimnazjum nr 2 – ponad 6.000 zł, Zespołu Szkół nr 1 – ponad 3.500 zł, Zespołu Szkół nr 2 – ponad 2.200 zł, Zespołu Szkół CKP Grubno – ponad 2.400 zł i Katolickiego Liceum i Gimnazjum – prawie 6.000 zł z kwesty wraz z licytacjami. Oprócz tego w zbiórkę poprzez mniejsze działania, turnieje w tygodniu, poprzedzającym Finał, włączyli się: strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (ponad 500 zł), aresztanci (ponad 60 zł) i Miejska Biblioteka Publiczna (ponad 180 zł). W akcję włączyła się też firma Agro – Sieć, przekazując od swoich klientów i sponsorów kwotę ponad 1.300 zł, zebraną na balu karnawałowym. Największe kwoty w puszkach kwestarskich mięli: Wiktoria Ułanowska (2.303,42 zł), Paulina Przyłucka (1.868,56 zł) i Dorota Kos (1.357,32 zł).

W tym roku zbieraliśmy środki pieniężne pod hasłem „MIERZYMY WYSOKO! NA ZAKUP URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH DLA ODDZIAŁÓW PEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.

W SUMIE PODCZAS XXIV FINAŁU MIASTO CHEŁMNO ZEBRAŁO HISTORYCZNĄ, REKORDOWĄ KWOTĘ – 40.788,75 PLN .!!!
Plakat WOŚP

28.12.2015
List otwarty do sponsorów - XXIV Finał WOŚP

01.12.2015

W imieniu całego Sztabu WOŚP w Chełmnie, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w realizacji przedsięwzięć związanych z „XXIV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Podczas przyszłorocznego „Finału”, już 10 stycznia 2016 roku, zbieramy środki pieniężne „MIERZYMY WYSOKO! NA ZAKUP URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH DLA ODDZIAŁÓW PEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”. Warto tu podkreślić, iż oprócz kwesty dla ratowania zdrowia i życia najmłodszych, od czterech lat wspomagamy również sektor opieki medycznej dla najstarszych.

Dzięki naszej wspólnej pracy chełmiński szpital otrzymał dotychczas bardzo wartościowe dary z ramienia Fundacji, co jest m.in. Państwa udziałem. Są to m.in.: pulsoksymetry dla oddziałów niemowlęcego i dziecięcego, pompy infuzyjne, inkubator dla wcześniaków, aparat do wczesnego wykrywania wad wrodzonych słuchu oraz pompy infuzyjne z przeznaczeniem do żywienia jelitowego i pozajelitowego. W latach 2004 – 2014, nasz szpital pozyskał kolejne urządzenia, m.in. aparat do EKG najnowszej generacji, pulsoksymetr i kardiomonitor, a także wagę elektroniczną - niezbędną do dokładnego ważenia niemowląt , 20 sztuk łóżeczek niemowlęcych z materacami oraz ssak elektroniczny - urządzenie służące do odsysania dróg oddechowych u niemowląt w nagłych przypadkach.

Jeśli podsumujemy nasze wspólne działania na terenie miasta to widać, iż naprawdę warto! W latach 1997 – 2015 zebraliśmy w Chełmnie ponad 460.000 zł. Honorowi dawcy oddali ponad 500 litrów krwi i co najważniejsze – chełmiński szpital otrzymał z ramienia Fundacji WOŚP urządzenia medyczne (w tym całe wyposażenie oddziału pediatrycznego i części noworodkowego) za prawie 300.000,00 zł!!!

Po spotkaniu organizacyjnym Sztabu w dniu 20 listopada b.r., ponownie ustalono, iż program przebiegu imprez sprawdza się od lat i nie wymaga większych poprawek. W dzień „XXIV Finału” (niedziela 10 stycznia 2016 r.) w samo południe na płycie rynku, przewidziano występy zespołów muzycznych, licytacje okolicznościowych złotych i srebrnych serduszek oraz obrazów, degustację grochówki, bigosu i przejażdżki konne, pokazy walk rycerskich, prezentacje chełmińskich szkół i wiele innych atrakcji. W godzinach popołudniowych, miłośnicy „mocnego uderzenia” uczestniczyć będą w koncercie rockowym w kinoteatrze „RONDO” a punktualnie o godz. 20.00 połączymy się z całą Polską mini – pokazem sztucznych ogni czyli symbolicznym „światełkiem do nieba”.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o chociaż drobne wsparcie finansowe chełmińskiego finału, co przyczyni się do urozmaicenia cyklu imprez lub ufundowania ciepłego posiłku i napojów dla 60. wolontariuszy, kwestujących tego dnia na ulicach miasta. Nr konta – BS Chełmno 56 9486 0005 0000 0361 2000 0018 z dopiskiem: XXIV Finał WOŚP w Chełmnie. Szczegółowe informacje – M. Dombrowski – tel. 531 314 420

Z góry dziękujemy za przychylność i udzieloną pomoc.

Z poważaniem
Szef Sztabu WOŚP w Chełmnie
Marcin Dombrowski

Chełmno, dnia 2015-12-01
Zaproszenie do współpracy WOŚP

05.11.2015

SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE
Z A P R O S Z E N I E

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż w dniu 27 października 2015 r. przy Chełmińskim Domu Kultury, utworzył się Sztab XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się w niedzielę 10 stycznia 2016 r., a celem zbiórki publicznej będzie zbieranie środków pieniężnych: „MIERZYMY WYSOKO! NA ZAKUP URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH DLA ODDZIAŁÓW PEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.

W związku z powyższym, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w pracach Sztabu XXIV Finału WOŚP w Chełmnie i tym samym zwrócić się o pomoc w organizacji planowanych przedsięwzięć. W szczególności, zwracamy się do wolontariuszy – ludzi z pomysłem, którzy chcą wprowadzić zmiany i uatrakcyjnić przebieg kolejnego chełmińskiego „Finału”.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20.11.2015 r. /piątek/ o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta Chełmna /sala nr 204, I piętro/.


Z poważaniem
Marcin Dombrowski
Szef Sztabu WOŚP w Chełmnie
Podsumowanie 23 Finału WOŚP

15.01.2015

Już dwudziesty trzeci raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do poprzedniego Finału miasto Chełmno zebrało ponad 430 tysięcy złotych i co najważniejsze – chełmiński szpital otrzymał urządzenia i sprzęt medyczny za ponad 200 tysięcy złotych! Cały nasz oddział pediatryczny i część oddziału noworodkowego wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. Ponownie w tym roku, oprócz zbiórki na rzecz ratowania życia dzieci, część środków przeznaczona będzie na godną opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, działania związane z XXIII Finałem WOŚP odbywały się w chełmińskim szpitalu, Zespole Szkół nr 2, Gimnazjum nr 1, na płycie rynku oraz w kinoteatrze „Rondo”.

W finałowy dzień od rana w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 toczyły się rozgrywki piłkarzy w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej a w Gimnazjum nr 1 rywalizowali koszykarze w „Turnieju Koszykówki”. Dochód z turniejów trafił do puszek wolontariuszy. Chełmiński szpital tradycyjnie już w swojej siedzibie przeprowadzał badania poziomu cukru, ciśnienia, chorób płuc oraz udzielał porad w zakresie ginekologii. Na płycie rynku od godz. 12.00, mieszkańcy bawili się wspólnie ze strażakami, motocyklistami i miłośnikami militariów. Jak zawsze - otwarcia dokonała Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury oraz najmłodsi z przedszkola „Brzdąc” i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serwowano grochówkę, którą ugotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bigos, przygotowany przez Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek”. Na scenie odbywały się występy uczniów chełmińskich szkół, solistów ChDK i licytacja złotych oraz srebrnych serduszek. Złote serce nr 1 z brylantem zakupił Jarosław Machel za 2.500 zł. Na licytacjach nie zabrakło również innych gadżetów Fundacji WOŚP związanych z tegorocznym finałem, karnetów do Fitness Clubu i kręgielni czy obrazów i prac koła plastycznego ChDK. Cała suma ze sprzedaży gadżetów i serduszek wyniosła w tym roku 5.660,00 zł.

We wtorek /13 stycznia/ w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa pobierano krew z przeznaczeniem na chore dzieci i seniorów. Zebrano jej ponad 12,5 litra.

Hasło MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA i koncerty dla młodzieży od samego początku wiążą się z Fundacją WOŚP. W kinoteatrze „Rondo” jak co roku zagrały zespoły rockowe. W koncercie różnych gatunków muzycznych zaprezentowały się grupy: HIPNOZA z Bydgoszczy, PURE LAND SCHOOL z Chełmna i GOODWAY z Lisewa oraz solistka EWA KRYZA. Na zakończenie na terenie Placu Wolności podziwialiśmy pokaz sztucznych ogni i symboliczne ŚWIATEŁKO DO NIEBA, które symbolicznie połączyło nas z całą Polską.

Największe podziękowania należą się 60. wolontariuszom za wytrwałość w kweście ulicznej. To oni w ciągu całego chłodnego dnia w towarzystwie żołnierzy z 3 Batalionu Drogowo Mostowego i „Miłośników Militariów” zbierali pieniądze do puszek. Podczas całodniowej kwesty ulicznej zebrano ponad 20 tysięcy zł! W puszkach Szkoły Podstawowej nr 1 niemal 1000 zł, Szkoły Podstawowej nr 2 – ponad 1.200 zł, Szkoły Podstawowej nr 4 – ponad 1.100 zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – prawie 500 zł, Gimnazjum nr 1 – ponad 2.000 zł, Gimnazjum nr 2 – ponad 3.000 zł, Zespołu Szkół nr 1 – prawie 2.000 zł, Zespołu Szkół nr 2 – ponad 3.000 zł, Zespołu Szkół CKP Grubno – ponad 800 zł i Katolickiego Liceum i Gimnazjum – prawie 2.000 zł + 359 zł z licytacji. Oprócz tego, nasi motocykliści i miłośnicy militariów zebrali ponad 1.000 zł, strażacy – ponad 500 zł, aresztanci – 100 zł i Miejska Biblioteka Publiczna – 180 zł. W akcję włączyła się też firma Agro – Sieć, przekazując od swoich klientów i sponsorów kwotę ponad 600 zł, zebraną na balu karnawałowym. Największe kwoty w puszkach kwestarskich zebrali: Karolina Balewska (1.739,99 zł), Emilia Galińska (1.979,07 zł), Karolina Malinowska (1.077,28 zł) i Krzysztof Haber (1.039,96 zł).

W tym roku zbieraliśmy pieniądze „DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ DLA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.

W SUMIE MIASTO CHEŁMNO ZEBRAŁO PONOWNIE BARDZO DUŻĄ KWOTĘ – 29.430,60 ZŁ .!!!
23 Finał WOŚP w Chełmnie

31.12.2014

Podobnie jak w latach ubiegłych w tym roku również przy Chełmińskim Domu Kultury zawiązał się sztab XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26 listopada w Urzędzie Miasta Chełmna odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym dyskutowano nad przebiegiem całości imprezy. Licznie przybyli przedstawiciele instytucji oraz szkół byli zgodni, iż tegoroczny finał może przebiegać w podobnej formie do ubiegłorocznej edycji. Od rana w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 rywalizować będą piłkarze w „III Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego PSP”. O tej samej godzinie w chełmińskim szpitalu rozpoczną się fachowe badania profilaktyczne. Na płycie rynku od godz. 12:00 swoje umiejętności zaprezentują zespoły muzyczne, odbędą się licytacje okolicznościowych złotych i srebrnych serduszek oraz obrazów. Nie zabraknie także degustacji grochówki i bigosu, przejażdżek konnych, pokazów militariów, motocykli, oręża rycerskiego, prezentacji chełmińskich szkół i wielu innych atrakcji.

Od samego początku „Finały” związane były z rock’n’rollem oraz hasłem „Miłość, Przyjaźń, Muzyka” dlatego już od godziny 16:30 miłośnicy "mocniejszych brzmień" będą mogli uczestniczyć w koncercie rockowym, w kinoteatrze „RONDO”. W tym roku wystąpią: PURE LAND SCHOOL z Chełmna, HIPNOZA z Bydgoszczy i GOODWAY z Lisewa. Koncert zakończy się o godz. 20:00 symbolicznym ogólnopolskim „światełkiem do nieba” na terenie Placu Wolności.

To jednak nie koniec wydarzeń - we wtorek (13 stycznia) w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa, pobierana będzie krew, a każdy dawca otrzyma pamiątkowy kalendarz.

PODCZAS XXIII FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, GRAMY „DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ DLA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”

Podsumowując dotychczasowe działania Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie w latach 1997 - 2014:
1. Miasto Chełmno zebrało na rzecz fundacji WOŚP prawie 440. 000 zł.!
2. Chełmińscy honorowi dawcy oddali 500 litrów krwi!
3. Chełmiński szpital otrzymał dotychczas z ramienia fundacji WOŚP urządzenia medyczne (w tym całe wyposażenie oddziału pediatrycznego i części noworodkowego) za ponad 200.000 zł.!
Zaproszenie Sztabu WOŚP

20.11.2014

Mamy przyjemność poinformować Państwo, iż w dniu 4 listopada 2014 r. przy Chełmińskim Domu Kultury utworzył się Sztab XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się w niedzielę 11 stycznia 2015 r., a przyświecającym mu hasłem jest: „DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ DLA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.

Pragniemy zaprosić Państwo do udziału w pracach Sztabu XXIII Finału WOŚP w Chełmnie i tym samym zwrócić się o pomoc w organizacji planowanych przedsięwzięć. W szczególności, zwracamy się do wolontariuszy – ludzi z pomysłem, którzy chcą uatrakcyjnić przebieg tegorocznego finału. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26.11.2014 r. /środa/ o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta Chełmna /sala konferencyjna, parter/.
Finał WOŚP 2014 - Podsumowanie

15.01.2014

Dwudziesty drugi raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do poprzedniego Finału miasto Chełmno zebrało prawie 4000 tysięcy złotych i co najważniejsze – chełmiński szpital otrzymał urządzenia i sprzęt medyczny za ponad 200 tysięcy złotych!!! Cały nasz oddział pediatryczny i część oddziału noworodkowego, wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. W tym roku, oprócz zbiórki na rzecz ratowania życia dzieci, część środków przeznaczona będzie na opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, działania związane z XXII Finałem WOŚP odbywały się w chełmińskim szpitalu, Zespole Szkół nr 2, Gimnazjum nr 1, na płycie rynku oraz w kinoteatrze „Rondo”.
Czytaj dalej...
Światełko do nieba - wyjaśnienie

12.01.2014

Bardzo przepraszamy, że byliśmy zmuszeni odwołać pokaz sztucznych ogni w ramach "ŚWIATEŁKA DO NIEBA" na Palcu Wolności. Osoba odpowiedzialna za odpalenie sztucznych ogni, posiadająca właściwe uprawnienia, doświadczenie i wiedzę stwierdziła, że ich użycie przy występującym wietrze jest zbyt niebezpieczne i grozi pożarem. Na tej podstawie została podjęta decyzja o odwołaniu "światełka". Na przeniesienie w inne miejsce nie było już niestety czasu. Wszystkich, którzy byli z nami, bardzo przepraszamy.

Szef Sztabu WOŚP w Chełmnie

Marcin Dombrowski
Sztab WOŚP - z ostatniej chwili

12.01.2014

Znamy już kwotę, jaki w tym roku mieszkańcy Chełmna podarowali na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to oczywiście obliczenia wstępne.
Czytaj dalej...
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

05.01.2014

Już 12 stycznia odbędzie się kolejny – 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie. Cały dzień przepełniony będzie przedsięwzięciami mającymi na celu zebranie jak największej sumy pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Rozpoczynamy o godz. 9.00 turniejem halowej piłki nożnej, a kończymy tradycyjnie „Światełkiem do Nieba” o godz. 20.00. Szczegółowy program poniżej.
Czytaj dalej...
Koszykarze dla WOŚP

10.01.2014
Spotkanie Chełmińskiego Sztabu WOŚP

03.12.2013

Zapraszamy do udziału w spotkaniu organizacyjnym Sztabu XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmnie, które odbędzie się 11 grudnia 2013 r. (środa) o godz. 17.00 w Chełmińskim Domu Kultury (sala nr 12). W szczególności, zwracamy się do wolontariuszy chcących pomóc w organizacji planowanych przedsięwzięć, a także do osób z nowymi pomysłami na działania w ramach WOŚP.

Tegoroczny Finał odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2014 r., celem zbiórki publicznej jest zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Wykonanie: A. Nowak