Skip to content

ORKIESTRA DĘTA CHDK

Miejsce i czas
poniedziałek, sala 18, godz. 17.00-20.00
piątek, sala 18, godz. 17.00-20.00
Grupy wiekowe
dzieci, młodzież, dorośli
Instruktorzy
Kapelmistrz – Bartłomiej Halicki
Instruktorzy – Leszek Krawczyk, Bartłomiej Halicki
Koszt zajęć
-
Opis
Zespół istniejący od 1972 roku, który z powodzeniem występuje na festiwalach, konkursach, imprezach miejskich. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Oprócz prób dla zaawansowanych, przez instruktorów prowadzona jest również nauka dla początkujących muzyków. Nie ma konieczności posiadania własnego instrumentu oraz umiejętności gry. W Orkiestrze, gry na instrumentach mogą uczyć się od podstaw zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Nauka oraz udostępnienie instrumentu są bezpłatne.
Obecnie grupa koncertowa liczy około 20 osób. Swoimi występami urozmaica imprezy miejskie, uroczystości państwowe, lokalne i kościelne. Repertuar orkiestry jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Od blisko 50 lat zespół wzbogaca życie kulturalne zarówno mieszkańców Chełmna, okolic, jak i całego regionu. Przyczynia się nie tylko do poznania kultury i tradycji narodowych, ale również kształtuje wrażliwość i smak estetyczny młodzieży, dając możliwość rozwijania zainteresowań i talentów artystycznych. Dzięki wytężonej pracy wielu osób, twórczej pasji i zamiłowania do muzyki każdy koncert jest wyjątkowym spotkaniem z muzyką.
Obecnie kapelmistrzem jest Bartłomiej Halicki, który wraz z Leszkiem Krawczykiem pełni również rolę instruktora. Działalność zespołu wspiera Stowarzyszenie Kulturalne „Puzon”, które tworzą członkowie Orkiestry.
Zapisz się na zajęcia

  DANE UCZESTNIKA

  Data urodzenia:


  DANE OPIEKUNA PRAWNEGO (gdy uczestnik nie jest osobą pełnoletnią)

  Skąd dowiedziałeś/aś się o ofercie zajęć?
  Strona internetowa www.chdk.plMedia społecznościowe (Facebook, Instagram itp.)PlakatyNewsletterOd znajomychInne źródła

  Skip to content