Skip to content

Badania i publikacje

Chełmno komiksem malowane

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Strój chełmiński

Rekonstrukcja stroju chełmińskiego jest jednym z działań kierownictwa Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” zmierzających do odnalezienia tożsamości regionalnej ziemi chełmińskiej. Na podstawie prac badawczych dr Aleksandra Błachowskiego odtworzony został strój ludowy, który stanowi podstawę do odkrywania kulturowej odrębności naszego regionu.

Płyta wydana z okazji 30-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Pomorze

W 2008 r. Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze” obchodził jubileusz 30-lecia powstania. Z tej okazji, z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Sztuki Ludowej „Pomorze” pełniącego opiekuńczą rolę nad tą grupą oraz pracowników Chełmińskiego Domu Kultury, powstała płyta reklamowa dokumentująca dotychczasowy dorobek zespołu.

Materiały muzyczne do płyty nagrywano w studio w Świeciu. Nagrań obrazu dokonano w Skansenie na terenie Muzeum Etnograficznego w Toruniu oraz w obiektach na terenie miasta Chełmna co stworzyło możliwość do szerokiej promocji miasta w kraju jak również poza jego granicami.

Czytaj więcej…

Płyty wydane z okazji 35-lecia Orkiestry Dętej ChDK​

Płyty Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury wydane z okazji jubileuszu 35-lecia zespołu przez Chełmiński Dom Kultury w 2007 roku. Okładki płyt stanowią jednocześnie folder naszej Orkiestry. Jedna z płyt zawiera materiały wideo, kolejna muzykę w wykonaniu Orkiestry.

Skip to content