Skip to content

RYTMIKA

Miejsce i czas
wtorki, sala 1 (parter)
16:00 - grupa 0-3 lat + opiekunowie
16:45 - grupa II 0-3 lat + opiekunowie
17:30 - grupa 4-6 lat
Grupy wiekowe
grupy 0-3 lata, 4-6 lat
Instruktorzy
Klaudia Wiśniewska - Pani od muzyki
Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzyczne , profil muzyka estradowa; trąbka. Ukończyła również studia podyplomowe z Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej.
Koszt zajęć
100 zł/m-c
Opis
O co chodzi z zajęciami muzycznymi dla dzieci?
Pedagogika podaje, że PIERWSZE TRZY LATA ŻYCIA DZIECKA SĄ KLUCZOWE DLA JEGO ZDOLNOŚCI MUZYCZNYCH i tworzą fundament dla całego dalszego procesu uczenia się. Muzyka jako element świata sztuki rozwija zdolności abstrakcyjne, wyobraźnię, myślenie skojarzeniowe, kreatywność. Samo obcowanie z wartościową muzyką graną/ śpiewaną na żywo od najmłodszych lat kształtuje słuch muzyczny, wrażliwość i poczucie rytmu. Na zajęciach:
🥁 gramy
🎤śpiewamy
💃tańczymy
I świetnie się bawimy.
Dzieci mają możliwość spotkać się z innymi maluchami, a rodzice z innymi dorosłymi. Wspólne muzykowanie rozładowuje napięcie, zmniejsza poziom stresu i zwiększa poziom endorfin (tzw. hormonu szczęścia, którego wszyscy szukają). Nikt na zajęciach nie zmusza nikogo do niczego, wychowujemy w duchu pedagogiki Montessori. Podążamy za dzieckiem, a przy okazji pokazujemy jak wspaniałe można bawić się przy: muzyce klasycznej, muzyce ludowej
Poznajemy wartościową muzykę dziecięcą, gry, zabawy i piosenki które można np. wykorzystać podczas wizyty u lekarza, a na niektóre dzieci uspokajająco działa nasza piosenka na pożegnanie.

Skip to content