Skip to content

„EkoLOGICZNY wybór” | wystawa i film

22 kwietnia 2022 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.Z tej okazji grupa EKOledzy zaprasza do udziału w wydarzeniu poświęconym tematyce ekologii i narastających zmian klimatycznych.Towarzyszyć nam będzie wystawa fotograficzna oraz projekcja filmu „Animal” o wymierających gatunkach zwierząt.

Program:

👉 22 kwietnia (piątek)

🟢 17:30 – oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej „EkoLOGICZNY wybór” (hol Kinoteatru Rondo)

🟢 18:00 – film „Animal” (darmowe wejściówki do odbioru w Kinoteatrze Rondo przed seansem)
Organizatorzy: Agata Forney, Igor Grzeszczak, Julia Bagińska, Wiktor Kulewski, czyli EKOledzy wraz z Chełmińskim Domem Kultury.MIEJSCE: Kinoteatr Rondo, ul. Dworcowa 23

__________________

🟢 Wystawa „EkoLOGICZNY wybór”:
Wystawa fotograficzna nawiązuje do tematyki ekologicznej. Jest podzielona na dwie części: pierwszą, która ukazuje negatywne aspekty ludzkiego życia na Ziemi oraz drugą, która ukazuje piękno natury i jej zjednoczenie z człowiekiem.

🟢 Film „Animal” (2021):
Dokument o dwójce nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolog znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami. W obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem „szóstego masowego wymierania” w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.


Skip to content