Skip to content

Eliminacje wstępne do Turnieju Słowa 2022 „DZIECI MAJĄ GŁOS”

Zapraszamy do udziału w TURNIEJU SŁOWA 2022 „DZIECI MAJĄ GŁOS.”, którego głównym organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Eliminacje wstępne odbędą się w Kinoteatrze Rondo 27 października 2022 r., od godz. 11.00. Do 24 października prosimy szkoły o dostarczenie/ przesłanie zgłoszeń uczestników.

Turniej obejmuje swoim zasięgiem województwo kujawsko – pomorskie i ma charakter otwarty. Uczestnikami mogą być uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych. Jednym z dziewięciu organizatorów eliminacji wstępnych jest Chełmiński Dom Kultury.

Turniej Słowa obejmuje dwie różne formy artystycznego wyrazu:
1. Turniej Recytatorski
👉 Uczestnik prezentuje jeden wiersz lub fragment prozy korzystając z dowolnie wybranej literatury polskiej i światowej opublikowanej w książkach lub uznanej prasie literackiej (czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut).
2. Turniej Ilustratorski
👉 Uczestnik proponuje jedną lub maksymalnie trzy prace plastyczne wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie, będące ilustracjami wierszy lub prozy dziecięcej lub młodzieżowej. Prace mogą dotyczyć jednego lub kilku utworów.

——————————-

👉 Aby zgłosić swój udział, należy pobrać i wypełnić Kartę Zgłoszenia (<- kliknij w niebieski napis) oraz zapoznać się z Regulaminem (<- kliknij w niebieski napis)

👉 Ta sama Karta Zgłoszenia obowiązuje na wszystkich etapach Turnieju. Jury Organizatora eliminacji wstępnych typuje laureatów do udziału w finale Turnieju Słowa zarówno Recytatorskim, jak i Ilustratorskim, który odbędzie się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Finał TURNIEJU SŁOWA „DZIECI MAJĄ GŁOS”  odbędzie się w dwóch turach:
18 listopada 2022 r. (wtorek) – uczniowie klas I-III i klas IV-VI szkół podstawowych,
19 listopada 2022 r. (środa) – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych.

Pytania i szczegóły:
organizacja.imprez@chdk.pl lub 531 314 418.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
– Starosta Bydgoski Wojciech Porzych,
– Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz


Skip to content