Skip to content

FOTOGRAFIA – młodzieżowe warsztaty artystyczne – 22.10

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne skierowane dla młodzieży. CZŁOWIEK I POCHODZENIE, to temat przewodni spotkania, które odbędzie się 22 października w godz. 11.00-14.00 w Chełmińskim Domu Kultury.

Stwórz serię zdjęć, która będzie Twoją artystyczną wypowiedzią na temat związany z człowiekiem i jego pochodzeniem. Uchwyć energię, esencję oraz różne perspektywy ludzkiego życia, istnienia i funkcjonowania w społeczeństwie. Na zajęciach będziemy omawiać twórczość oraz dorobek artystyczny największych autorytetów w dziedzinie fotografii oraz sztuki współczesnej. Będziemy również poszukiwać nowych talentów i niestandardowych spojrzeń na świat, który nas otacza. Motorem napędowym projektu powinny być przede wszystkim indywidualne przemyślenia i interpretacje znalezionych inspiracji.
Warsztaty poprowadzi: 
Bartłomiej Marchlewski – pochodzi z Wąbrzeźna, od ponad 20 lat interesuje się i czynnie zajmuję fotografią. W 2011 roku ukończył Fotografię na wydziale Grafiki w Winchester School of Art, University of Southampton. Wcześniej uczęszczał do St Vincent Collage w Gosport gdzie skończył Fotografię oraz Psychologię. Instruktor i organizator warsztatów i wykładów fotograficznych na terenie Polski oraz Wielkiej Brytanii. Jego prace były wystawiane m.in. w galeriach w Londynie, Winchester, Gdańsku oraz Toruniu, zdobył również wyróżnienia w prestiżowych konkursach fotograficznych na arenie międzynarodowej.

ZAPISY: poprzez formularz https://forms.office.com/r/H26BsVfG3N

KOSZT: 30 zł

Pracować będziemy w sali Chełmińskiego Domu Kultury oraz w plenerze (jeśli będzie sprzyjać nam pogoda). Na warsztatach nie liczy się zaawansowany sprzęt, a sposób używania tego co się ma (może być to aparat, smartfon). Przewidujemy również konsultacje, czas na pytania i omówienie pomysłów. Zajęcia będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Najlepsze projekty wystawione zostaną na wystawie zorganizowanej przez ChDK w terminie wcześniej uzgodnionym.

Skip to content