Skip to content

Historia Misia miodem płynąca | warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci

Rozwiń swoje twórcze umiejętności odkrywając sekrety i techniki animacji poklatkowej!

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: animacja.kultury@chdk.pl
(ilość miejsc ograniczona)

Spotkajcie się z nami 4 grudnia w Kinoteatrze Rondo, w godzinach 10:00-14:00! Właśnie tego dnia, przy okazji projekcji filmu „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”* poczytamy sobie fragmenty książki “Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza, na podstawie, której powstał ten film. Mamy nadzieję, że książka pobudzi Waszą wyobraźnię, ponieważ następnie przeprowadzimy warsztaty dla dzieci z animacji poklatkowej.

Poprzez warsztaty chcemy przybliżyć młodym widzom proces powstawania filmu, poznania wybranej techniki, a przede wszystkim chcemy uruchomić wyobraźnię młodych widzów.

Uczestnicy wezmą udział w procesie tworzenia własnej historii (a może kontynuacji) przygód Misia i jego rodziny. Z dziećmi napiszemy krótki scenariusz, następnie przygotujemy papierową scenografię i nagramy film metodą animacji poklatkowej.

*„Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to kontynuacja przebojowego serialu, opowiadająca historię Małego Misia, który w dniu urodzin chce przeżyć pierwszą w życiu przygodę i wyruszyć do legendarnej Złotej Krainy, aby zdobyć miód na swój tort.

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Skip to content