Skip to content

WARSZTATY FILMOWE: Ożywianie ścieżki dialogowej do filmu „Plan 9 z kosmosu”

3-dniowe warsztaty filmowe to coś czego w Chełmnie jeszcze nie było. Wygrzebane z domeny publicznej kultowe dzieło Ed Wooda „Plan 9 z kosmosu” pozwoli uczestniczącym w warsztacie wejść w rolę lektorki/a i ożywić na nowo zapomniane działo kultowego amerykańskiego „kina klasy B”.

W piątek wspólnie obejrzymy film i podzielimy między sobą fragmenty filmu. Poznamy podstawowe techniki filmowe i odpowiemy sobie na pytanie: Po co ludzie kręcą dziwne filmy?

Sobota to spotkanie z osobami działającymi w branży filmowej. „Czy można zrobić film w jeden wieczór?” Maks Jesionek poprowadzi ćwiczenia z pisania. Będziecie też mieć szanse opowiedzieć nam o swoich projektach filmowych i planach kreatywnych.

Niedziela to projekcja na której pewnie jeszcze nikt z Was nie był. Będziemy na żywo w trakcie seansu czytać napisy i poprowadzimy akcję filmu gdzie tylko nam się spodoba.

HARMONOGRAM:
miejsce: Kinoteatr Rondo, ul. Dworcowa 23

PIATEK – 20.08
16.00-20.00 – Po co ludzie kręcą dziwne filmy? (seans + warsztaty)

SOBOTA – 21.08
12.00-14.00 i 16.00-20.00 – Czy da się zrobić film w jeden wieczór? (spotkanie i warsztaty z osobami działającymi w branży filmowej)

NIEDZIELA – 22.08
18.00-19.00 – próby i przygotowania uczestników

19.00 – PROJEKCJA SEANSU „PLAN 9 Z KOSMOSU” Z OŻYWIONĄ ŚCIEŻKĄ (finał warsztatów)

Zajęcia poprowadzi Maurycy Chełmiński, Maks Jesionek.
ZAPISY: animacja.kultury@chdk.pl lub 531 314 420.
Warsztaty przeznaczone dla młodzieży szkół średnich, osób myślących o studiach artystycznych lub chcących rozwijać swoją praktykę artystyczną.
Zapraszamy! Udział jest bezpłatny.

Skip to content