Archiwum 2020
Oriental Lake

08.07.2020

🌞 Oriental Lake 🌞
18.07.2020, godz. 19.00 - 4.00
Ośrodek Wypoczynkowy nad Jeziorem Starogrodzkim
Wstęp: 20 PLN (ograniczona ilość miejsc)

Ośrodek Wypoczynkowy nad Jeziorem Starogrodzkim zlokalizowany jest w malowniczym otoczeniu Doliny Dolnej Wisły, nad samą krawędzią Wysoczyzny Chełmińskiej w województwie kujawsko-pomorskim, w gminie Chełmno.

Jest to urokliwe miejsce położone niedaleko Chełmna, w którym zorganizujemy dla Was przestrzeń do letniego relaksu na świeżym powietrzu przy elektronicznych dźwiękach z orientalnymi akcentami i etnicznymi zdobieniami.

Klimatu dodadzą ręcznie robione dekoracje oraz autorskie wizualizację od Tom Skof (w tym roku szykujemy dla Was coś kosmicznego!).

Czeka nas wspólna, magiczna podróż nad brzegiem jeziora i tańce na plaży do wczesnych godzin porannych :)

Zagrają:

Vj:

Na terenie Ośrodka znajduję się ⛺️pole namiotowe oraz miejsca noclegowe w Ośrodku.

☎️ Rezerwacja: recepcja: 56 679 02 30 ✉️: ecwm@chdk.pl

Gastronomię🍔 oraz napoje🍻 zapewni Strefa Nad Jeziorem

Widzimy się wkrótce nad jeziorkiem!

See yea! 🙃

Link do zakupu e-biletu:

Link do wydarzenia:

Pliki do pobrania:
Konkurs na instruktora

08.07.2020

Ogłaszamy otwarty konkurs na prowadzenie zajęć artystycznych i edukacyjnych w sezonie wrzesień 2020 – czerwiec 2021 w Chełmińskim Domu Kultury.

Instruktorzy i animatorzy mogą kierować ofertę do uczestników w każdym wieku: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów należących do Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zgłoszenia mogą dotyczyć zajęć stałych dla sezonu 2020/2021, zajęć cyklicznych lub pojedynczych propozycji.

Zgłoszenia należy przesłać do 26 lipca 2020 r. na adres: instruktorzy@chdk.pl

W temacie wiadomości prosimy wpisać „Konkurs na instruktora – imię i nazwisko”.

Dokumenty, które należy załączyć:

(UWAGA! w przypadku składania kilku ofert zajęć, należy formularz uzupełnić dla każdych zajęć oddzielnie)

Informacji o konkursie udziela:

Specjalistka ds. animacji kultury - Edyta Zarębska tel: 531 314 420, @: edyta.zarebska@chdk.pl

Chełmiński Dom Kultury skontaktuje się z wybranymi osobami do 7 sierpnia 2020 r.

(Zastrzegamy, że daty mogą ulec zmianie).

Do celu konkursu ofert prosimy zawrzeć w aplikacji niniejsze oświadczenie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Chełmiński Dom Kultury ul. Dworcowa 40 a w Chełmnie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Przesłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z akceptacją klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie internetowej: www.chdk.pl/rodo.html.
Wyniki konkursu fotograficznego

02.07.2020

Wyniki konkursu fotograficznego "Chełmno. Kadry nieznane"

Do konkursu zgłosiło się 12 osób, którzy kwalifikowali się do kategorii powyżej 16 roku życia. Informujemy także, że prace konkursowe 12-tu uczestników będą stanowić wystawę pokonkursową w Kinoteatrze Rondo.

Gratulujemy zwycięzcom!
Rozpoczynamy sezon letni nad jeziorem

19.06.2020

Rozpoczynamy sezon letni nad Jeziorem Starogrodzkim!

Zapraszamy do korzystania z terenu jeziora, plażowania i kąpieli. Przypominamy jednak o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Z uwagi na przyspieszone otwarcie sezonu, trwają jeszcze prace nad usprawnieniem terenu. Prosimy o cierpliwość, wkrótce wszystkie prace zostaną dokończone i będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym widokiem. Do zobaczenia!
Noc świętojańska nad Jeziorem Starogrodzkim

26.06.2020

SOBÓTKA
27 czerwca 2020 godz. 18:00

Czeka nas:

O godz. 23:00 autobus powrotny do miasta.
Konkurs fotograficzny „Chełmno. Kadry nieznane”

13.06.2020

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w konkursie, którego celem jest wykonanie zdjęć naszego miasta - Chełmna.

Zachęcamy do poszukiwania miejsc niecodziennych, zapomnianych lub rzadko fotografowanych. Spróbujmy na nowo spojrzeć na uroki miasta, piękne kamienice, podwórka, parki lub inne miejsca.

Konkurs ma charakter otwarty, uwzględniając podział wiekowy: dzieci i młodzież do 16 lat oraz uczestnicy powyżej 16 roku życia.

Termin zgłoszenia do 28 czerwca, godz. 23.00. Szczegóły wraz z kartą zgłoszenia znajdują się w Regulaminie Konkursu „Chełmno. Kadry nieznane”.

Wybrane fotografie złożą się na wystawę pokonkursową, realizowaną w Kinoteatrze Rondo.
Wracamy do Was!

10.06.2020

W piątek (10.06.2020 r.) Chełmiński Dom Kultury będzie nieczynny. Zapraszamy natomiast do Kinoteatru RONDO! Pojawią się pierwsze seanse filmowe oraz I wystawa prac „Z archiwum pracowni plastycznej ChDK".

Ze względów bezpieczeństwa związanych ze skutkami COVID-19, szczególnie polecamy zakup biletów drogą online:
http://www.kinorondo.pl/kup-bilet-online/.

Link do wystawy:
https://www.facebook.com/events/872729326563894/

Od 15 czerwca w Chełmińskim Domu Kultury wznawiamy zajęcia stacjonarne. Uczestnicy zajęć w celu wzięcia udziału, powinni skontaktować się z instruktorami lub specjalistą ds. animacji kultury - Edytą Zarębską (edyta.zarebska@chdk.pl, tel. 531 314 420).

Uwzględniając obecną sytuację, widzów Kinoteatru Rondo oraz odbiorców Chełmińskiego Domu Kultury obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa.
XXI Chełmiński Jarmark Jaszczurczy

08.06.2020

Chełmiński Jarmark Jaszczurczy to impreza o charakterze folklorystycznym, realizowana od 1999 roku. Jej cele i założenia to integracja pokoleń, propagowanie różnorodnych dziedzin twórczości oraz ginących zawodów, popularyzacja folkloru i promocja miasta. Istotną częścią przedsięwzięcia są prezentacje zespołów pieśni i tańca z różnych regionów Polski i zaproszonych grup zagranicznych. Każdego roku uczestniczy w niej średnio 90 – 120 wystawców prezentujących sztukę ludową, kuchnię staropolską, wyroby regionalne i kolekcjonerstwo. Jako organizatorzy, w każdej kolejnej edycji, staramy się rozbudowywać i uatrakcyjniać naszą imprezę. Rok 2020 wystawia nas wszystkich na ogromną próbę. Cały świat zaskoczyła pandemia COVID-19, mająca ogromny wpływ na nasze życie, a co za tym idzie, również na organizację praktycznie wszystkich imprez. W efekcie tego, zostajemy zmuszeni do rezygnacji z koncertów zespołów i kapel. Tegoroczna edycja odbędzie się bez sceny festiwalowej, bez barwnych i roztańczonych grup, bez solistów i uśmiechniętej widowni. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, ale to przecież dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Nie znaczy to jednak, że będzie szaro, smutno i cicho. Przygotowujemy nowe atrakcje dla wszystkich odwiedzających jarmark. Jako przedsmak zdradzimy tylko, że będzie można dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych rzeczy, będzie można się czegoś nauczyć, będzie gdzie odpocząć i zjeść. Ciekawie zrobi się również dla pasjonatów muzyki, poszukamy ziół i „chełmińskiego skarbu”, a wieczorem może się zrobić nawet tajemniczo i lekko demonicznie. Zapraszamy w dniach 11 i 12 lipca do udziału w XXI Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym, w najpiękniejszym miejscu świata – Chełmnie.

Do zobaczenia w mieście zakochanych!
Wystawa "Z archiwum pracowni plastycznej ChDK"

06.06.2020

Zapraszamy na pierwszą wystawę prac plastycznych powstałych podczas zajęć w Chełmińskim Domu Kultury od 1989 roku.

Na ekspozycji znajdą się prace prezentujące dorobek twórczy grup dziecięcych i młodzieżowych. Dzieła przygotowane pod okiem Reginy Gargol, koncentrują się tematycznie na portretach, martwej naturze oraz studium postaci i obejmują wybrane prace takich osób, jak np. Beata Cieślicka, Anna Kaźmierak, Monika Strzelecka, Dorota Pawlicka, Monika Janicka, Paulina Szczęch czy Agnieszka Rokicka.

Kinoteatr Rondo

Wystawa czynna od 12 czerwca do 5 lipca 2020 r.

Możliwość zwiedzania w godzinach otwarcia Kinoteatru Rondo.
Konkurs "Wisło Moja"

22.05.2020

Konkurs „Wisło moja”

Zaśpiewaj, nagraj, udostępnij i wygraj! Myśląc o nowej propozycji dla mieszkańców Chełmna i okolic postanowiliśmy wskrzesić tradycję wspólnego śpiewania rodzimych, lokalnych pieśni.

Zachęcamy dzieci ze szkół podstawowych do samodzielnego lub w towarzystwie współdomowników, zaśpiewania hejnału miasta Chełmna (utworu "Wisła" Ignacego Danielewskiego).

Termin zgłoszenia do 7 czerwca. Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu „Wisło Moja”.
Zawieszenie zajęć i seansów

15.04.2020

W związku z zaleceniem Burmistrza Miasta Chełmna, które służy zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, do odwołania zostaje wstrzymana działalność Chełmińskiego Domu Kultury i Kinoteatru Rondo (zajęcia, warsztaty, seanse filmowe, itp.).

Od 12 marca do odwołania na terenie miasta nie odbędą się wydarzenia kulturalne i artystyczne.
Odwołane wykłady UTW

10.04.2020
Życzenia świąteczne

09.04.2020
Zaplanujmy teren przed ChDK!

18.03.2020

Zawsze marzyliśmy o zapraszającej przestrzeni kulturalnej przed Chełmińskim Domem Kultury! Ciekawi nas jak Wy zmienilibyście parking w artystyczną strefę?

Stawiamy Wam kreatywne wyzwanie..., czyli zaplanowanie terenu!

Pod linkiem można pobrać planszę do wydrukowania, na której zamieścicie swoje pomysły (można malować, rysować, opisywać, stworzyć makietę przestrzenną - wszystkie techniki dozwolone).

A na koniec koniecznie podzielcie się efektem Waszych wizji na stronie facebooka Chełmińskiego Domu Kultury, w komentarzu pod postem lub we wiadomości prywatnej.
Wydarzenia - aktualizacja

17.03.2020

Aktualizacja nt. naszych wydarzeń:
Odwołane wydarzenia

13.03.2020
Nabór do Zespołu Tańca Ludowego „Kundzia”!

09.03.2020

Zapraszamy do młodszej grupy, dzieci od 7 lat. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godziny 16.15 w sali 36 (III piętro) w ChDK.

Instruktorka zajęć: Ewa Porożyńska (kontakt: 696 497 932). Zapisy w ChDK (56 686 48 08, sekretariat@chdk.pl) lub u instruktorki.

Do zobaczenia na próbie!

Odwołane zajęcia BreakDance

02.03.2020
Informacja

20.02.2020

Informacja o zamiarze przeprowadzenia konkursu
na Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury

Burmistrz Miasta Chełmna informuje, że zamierza przeprowadzić konkurs na Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury. Konkurs zostanie ogłoszony w dniu 21 lutego 2020 r. Dokumenty aplikacyjne można składać do dnia 23 marca 2020 r. Przeprowadzenie postępowania konkursowego planowane jest do dnia 15 kwietnia 2020 r.
19. Walentynki Chełmińskie

09.02.2020

Zapraszamy na Walentynki do Chełmna – miasta zakochanych®.

To już 19. edycja Walentynek Chełmińskich, które od kilkunastu lat cieszą się wielką popularnością. 14 lutego Chełmno odwiedza tysiące zakochanych, aby w niecodzienny i wyjątkowy sposób świętować ten jedyny dzień w roku. Walentynki Chełmińskie świętujemy w Chełmnie przez 3 dni. Obchody rozpoczynamy w piątek 14 lutego i bawimy się aż do niedzieli. Już teraz zapraszamy do Chełmna.

www.walentynkichelminskie.pl
Zbiórka krwi

06.02.2020
Bardzo Młoda Kultura Kujawsko - Pomorskie 2020

06.02.2020

Zapraszamy Państwa na spotkanie informacyjno - warsztatowe dotyczące programu grantowego Bardzo Młoda Kultura Kujawsko-Pomorskie 2020.

Miejsce spotkania: Chełmiński Dom Kultury, 19.02.2020 (środa), sala 28 (II piętro), godz. 17.00

W marcu rozpocznie się nabór do programu, w ramach którego będzie można aplikować o granty do 10 tysięcy złotych na działania z zakresu edukacji kulturowej (animacji, pedagogiki społecznej).

Program jest adresowany do pracowników instytucji oświaty i kultury: nauczycieli, animatorów, edukatorów, bibliotek, organizacji pozarządowych, świetlic środowiskowych, artystów.

Termin naboru do programu grantowego: 02.03.2020 do 31.03.2020 r.

Program spotkania:

Czas trwania spotkania: 2-3 godziny (w zależności od pytań uczestników).
Rozpoczęcie II semestru UTW

04.02.2020

Semestr II rozpoczynamy 12 lutego, w Kinoteatrze o godz. 17.00 odbędzie się wykład pn. „Moja Ziemia Święta – Izrael i Jordania”. Zapraszamy! (Harmonogram na II semestr zostanie udostępniony na pierwszym wykładzie).
65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

31.01.2020

Chełmiński Dom Kultury jest organizatorem eliminacji dla miasta Chełmna i Wąbrzeźna oraz powiatów chełmińskiego i wąbrzeskiego do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Eliminacje odbędą się w ustalonym terminie w Kinoteatrze Rondo.

Karty zgłoszenia można przesyłać do dnia 10 marca 2020 r. pocztą elektroniczną na adres:
kamila.art@chdk.pl z dopiskiem: Zgłoszenie 65. OKR
oraz pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście pod adres:
Chełmiński Dom Kultury, ul. Dworcowa 40a, 86-200 Chełmno.

Więcej informacji udzieli koordynatorka eliminacji Kamila Cieślewicz,
tel. 56 686 48 08 lub 530 674 882.

Pliki do pobrania
Badania mammograficzne

28.01.2020
Jarmark Świętego Walentego - dokumenty

20.01.2020

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznego Jarmarku Świętego Walentego oraz do wypełnienia karty zgłoszenia i uczestnictwa.
Ferie w Chełmnie

17.01.2020
Zaproszenie na wystawę IPN

14.01.2020
Koncert kolęd „Trzej Królowie”

14.01.2020

Pięknym koncertem kolęd „Trzej Królowie” w wykonaniu Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury, Kapeli oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” i chórów Collegium Cantorum, Cantate Deo parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy zakończyliśmy Święto Trzech Króli. Dziękujemy wykonawcom za magiczny wieczór oraz widowni za tak liczne przybycie.

Fot. Kamila Cieślewicz
Muzyczne powitanie nowego roku

08.01.2020

Pierwszego stycznia podczas Koncertu Wiedeńskiego muzycznie przywitaliśmy nowy rok.
Nowa Rada Słuchaczy UTW

04.01.2020

W grudniu (12.12.2019) nowa Rada Słuchaczy UTW wybrała spośród siebie określone funkcje:
Wykonanie: A. Nowak